Atakom
Serena
GÜNCEL Haber Girişi: 24.11.2022 - 14:04, Güncelleme: 24.11.2022 - 14:04

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Rahvancıoğlu’nun Türkiye’ye alınmaması kararına karşı itiraz dosyalandı

 

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Rahvancıoğlu’nun Türkiye’ye alınmaması kararına karşı itiraz dosyalandı

Bağımsızlık Yolu, genel sekreter yardımcısı Münür Rahvancıoğlu’nun “N82” koduyla, Türkiye’ye alınmaması kararına karşı Ankara’da itiraz dosyaladı.
Bağımsızlık Yolu Basın Ofisinden verilen bilgiye göre, Rahvancıoğlu, Türkiye’ye giriş engeliyle ilgili Halkevleri Hukuk Sekreteri Avukat Sercan Aran’ı hukuk mücadelesini adına yürütmek üzere yetkilendirdi. Halkevleri Hukuk Sekreteri Avukat Sercan Aran ve Halkevleri MYK Üyesi Mustafa Eberliköse, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı’na giderek, Rahvancıoğlu adına itiraz etti. Yapılan itirazda; “Rahvancıoğlu’nun, Türkiye’de açılmış herhangi bir soruşturma, dava, tutuklama emri veya mahkumiyet kararı olmamasına rağmen seyahat etme özgürlüğünün hukuka aykırı biçimde idari uygulamayla engellendiği” ve idarenin bu kararının, “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı olduğu, ayrıca Serbest Dolaşım Özgürlüğünü ihlal ettiği” aktarıldı, izahat istendi. Ayrıca bu kararın iptal edilmesi ya da kaldırılması talep edildi, bir ay içerisinde yazılı cevap verilmemesi durumunda yasal yollara başvurulacağı kaydedildi.
Bağımsızlık Yolu, genel sekreter yardımcısı Münür Rahvancıoğlu’nun “N82” koduyla, Türkiye’ye alınmaması kararına karşı Ankara’da itiraz dosyaladı.

Bağımsızlık Yolu Basın Ofisinden verilen bilgiye göre, Rahvancıoğlu, Türkiye’ye giriş engeliyle ilgili Halkevleri Hukuk Sekreteri Avukat Sercan Aran’ı hukuk mücadelesini adına yürütmek üzere yetkilendirdi.

Halkevleri Hukuk Sekreteri Avukat Sercan Aran ve Halkevleri MYK Üyesi Mustafa Eberliköse, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı’na giderek, Rahvancıoğlu adına itiraz etti.

Yapılan itirazda; “Rahvancıoğlu’nun, Türkiye’de açılmış herhangi bir soruşturma, dava, tutuklama emri veya mahkumiyet kararı olmamasına rağmen seyahat etme özgürlüğünün hukuka aykırı biçimde idari uygulamayla engellendiği” ve idarenin bu kararının, “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı olduğu, ayrıca Serbest Dolaşım Özgürlüğünü ihlal ettiği” aktarıldı, izahat istendi. Ayrıca bu kararın iptal edilmesi ya da kaldırılması talep edildi, bir ay içerisinde yazılı cevap verilmemesi durumunda yasal yollara başvurulacağı kaydedildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.