Atakom
Serena
girne belediyse
GRAND SAPHIRE

Caesar Larnaka Gençler Birliği – Savoy Marmara karşılaşması bu akşam 20.00'de

SPOR 10.07.2024 - 09:50, Güncelleme: 10.07.2024 - 09:50
 

Caesar Larnaka Gençler Birliği – Savoy Marmara karşılaşması bu akşam 20.00'de

Basketbol Extend Erkekler Ligi’nde şampiyon belli oluyor. Üç maç kazanım esasına göre oynanan ve 2-2 eşitliğin bulunduğu seride bu akşam Caesar Larnaka Gençler Birliği – Savoy Marmara saat 20.00’de İskele Dr.Fazıl Küçük Spor Salonu’nda karşılaşacak.
Karşılaşmayı kazanacak takım tarihinde ilk kez Erkekler Ligi şampiyonluğunu kazanacak. Antrenörler konuştu Şampiyonun belli olacağı final öncesinde iki takım antrenörleri açıklamalarda bulundu. Caesar Larnaka Gençler Bilriği antrenörü Hasan Kasap ile Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp maç için iddialı açıklamalarda bulundular. Kasap: Kupayı evimizde İskele’de kaldırmak istiyoruz  Caesar Larnaka Gençler Birliği koçu Hasan Kasap, 2-2’ye gelen Basketbol final serisi sonrasında açıklama yaptı.  Hasan Kasap sezonu 8 ay önce açtıklarını zaman zaman takımda düşüşler olabileceğini, bununla birlikte derinlikli bir kadro yapısına sahip olduklarını, 2-2’ye gelen seri sonrasında Çarşamba günü İskele’de oynanacak ve kupanın sahibini bulacağı maçta kupayı kaldıran taraf olmak istediklerini kaydetti.  Kasap, camiamızın ve oyuncularımızın Çarşamba günü kupayı en çok isteyen taraf olduğunu göstereceğine inandığını belirtti. Kasap, Final serisinin uzun yıllardan sonra Basketbol severlere güzel bir seyir zevki verdiğini, sakatlık olmadan sporun erdemine yaraşır bir final olmasını diledi. Alp: Şampiyon olacağız Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp de finalle ilgili olarak, “Sezona çok geç başladık. yeni kurulmuş bir takımız.  En iyi şutörlerimizden biri olan Halit, askere gittti. Bu dezavantajlarımız olmasına rağmen oyuncularım bütün mazeretleri ortadan kaldıracak karakteri gösterdi. Maçlarda verdiğimiz kararlı mücadele bizi yarışın içinde tuttu. Takımda arkadaşlık çok iyi duruma geldi. Birbirimize olan bağlılılığımız ve inancımız sayesinde finalin son maçını da kazanabileceğimize dair büyük bir şansa sahibiz. Taraftarımızın sayısı da her geçen maç artıyor. Finale yakışır bir seri oldu. 2-0 dan geri geldik ve şampiyonluğu alacağız. Kendimize güveniyoruz.” açıklamasını yaptı.
Basketbol Extend Erkekler Ligi’nde şampiyon belli oluyor. Üç maç kazanım esasına göre oynanan ve 2-2 eşitliğin bulunduğu seride bu akşam Caesar Larnaka Gençler Birliği – Savoy Marmara saat 20.00’de İskele Dr.Fazıl Küçük Spor Salonu’nda karşılaşacak.

Karşılaşmayı kazanacak takım tarihinde ilk kez Erkekler Ligi şampiyonluğunu kazanacak.

Antrenörler konuştu
Şampiyonun belli olacağı final öncesinde iki takım antrenörleri açıklamalarda bulundu.
Caesar Larnaka Gençler Bilriği antrenörü Hasan Kasap ile Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp maç için iddialı açıklamalarda bulundular.

Kasap: Kupayı evimizde İskele’de kaldırmak istiyoruz 
Caesar Larnaka Gençler Birliği koçu Hasan Kasap, 2-2’ye gelen Basketbol final serisi sonrasında açıklama yaptı. 
Hasan Kasap sezonu 8 ay önce açtıklarını zaman zaman takımda düşüşler olabileceğini, bununla birlikte derinlikli bir kadro yapısına sahip olduklarını, 2-2’ye gelen seri sonrasında Çarşamba günü İskele’de oynanacak ve kupanın sahibini bulacağı maçta kupayı kaldıran taraf olmak istediklerini kaydetti.