Haber
23 Eylül 2021 - Perşembe 13:11
 
Amcaoğlu 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri ile öğretmenlerini kabul etti
GÜNCEL Haberi
Amcaoğlu 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri ile öğretmenlerini kabul etti

haber detay detay üstü

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatlarına katılarak derece elde eden 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri ile öğretmenlerini kabul etti.
Bakan Amcaoğlu, öğrencilerin elde ettiği başarılarla gurur duyduklarını ve Kıbrıslı Türk Gençlerin neler yapabileceğini her ortamda gösterdiğini vurgulayarak, 20 Temmuz Fen Lisesi’nin başarılarının devamlılığını sağlamak için bakanlık olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden Bakan Amcaoğlu, böylesi başarıların çoğalması için eğitimin altyapısını güçlendirerek daha çağdaş bir eğitim ortamı yaratmak adına çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından, TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Kimya dalında birincilik elde eden Hasret Sıla Çavuşoğlu’na, Matematik dalında üçüncülük elde eden Çağan Cebeci’ye ve Biyoloji dalında üçüncülük elde eden Mustafa Balcıoğlu’na hediyeleri, Bakan Olgun Amcaoğlu ve KKTC Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Ali Yaman tarafından takdim edildi.
        
        
            

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amcaoğlu, 20, Temmuz, Fen, Lisesi, öğrencileri, ile, öğretmenlerini, kabul, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı