Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 15:37
 
Atan: Vatandaşa olmayan kaynak atamalara var
GÜNCEL Haberi
Atan: Vatandaşa olmayan kaynak atamalara var

haber detay detay üstü

Kamu-Sen Başkanı Metin Atan Zirve  Kıbrıs'ın konuğu oldu. 

Bâlâ Kayadelen'İn sunduğu Gündemin Zirvesi programının konuğu olan Atan, TAŞEL'de başlatılan süresiz grevin işçiler işlerine geri dönene kadar devam edeceğini söyledi. 


Şirketin cirosunun 13 milyon TL olduğunu belirten Atan  TAŞEL'den çıkarılan işçilerin şirketin kardan zarar ettiği gerekçesiyle işlerine son verdiğini söyledi.  Pandemiden önce 2 milyon litre içki üretiminin pandemiyle birlikte 250 bine kadar düştüğünün açıklanması üzerine Atan şunu sordu: "Bir tır içki iç piyasaya dağıtılacak bir kamyon içki ise Ercan'da bulunan Dutty Free'ye verilecek, yıllarca bu insanların sırtından para kazandınız pandemide  aşsız işsiz bu insanlar ne halde hiç düşündünüz mü?"


4 Mart tarihinde alınan süresiz grev kararının uygulanmaya başladığını ve süreçle ilgili mahkeme kararının beklendiğini ifade eden Atan, "Bİr taraftan üretim yok, zarar ettim diyorsunuz diğer taraftan bir tır dolusu içkiyi iç piyasaya sürmeye hazırlanıyorsunuz. amacımız hiçbir iş yerini zora sokmak değil orta yolu bulmak için çalışıyoruz fakat bu ülkede sermaye ülkeyi ele geçirdi" dedi. 

Ülkedeki ekonomik şartlara da değinen Atan, "Bir taraftan ekonomi bitmiştir diyorsunuz diğer yandan atamalara devam ediyorsunuz. Döviz tavan yaptı, insanlar borçlarını, kiralarını ödeyemiyor. Vatandaşa gelince kaynak yok ama atamalara gelince kaynak var. Bu ülkenin Maliye Bakanı'nın da atamalara bütçe yok diyebilmesi gerekiyor. Atanan kadrolara da bakıyorum 'uzman koordinatör' bunu bana biri açıklasın çünkü böyle bir kadro mevcut değil" şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atan:, Vatandaşa, olmayan, kaynak, atamalara, var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı