Haber
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 16:32
 
“Bizi mahkum ettiğiniz sefaletten bezdik”
TURİZM Haberi
“Bizi mahkum ettiğiniz sefaletten bezdik”

haber detay detay üstü

Turizm Emekçileri Platformu açıklama yaparak taleplerinin ve beklentilerinin gerçeklemediğine ve bayrama buruk girdiklerini kaydetti. Sağlık Üst Kurulu’nun taleplerine kulak tıkadığını aktaran emekçiler çaresizliklerinin sesini duyurmak için daha ne yapmaları gerektiğini sordu ve Tunus’ta kendini yakan işportacıyı örnek gösterdi.

 

Bayrama buruk, işsiz, zamlarla ve hayat pahalılığyla giren turizm emekçileri Sağlık Üst Kurulu’na sordu, “Siz hiç bayrama böyle girdiniz mi?”

Pandemiyle birlikte mağduriyetleri gün geçtikçe artan turizm emekçileri  “Bir aldığınız karar bir aldığınız kararı tutmuyor. İlk önce elektriğe zam yok dediniz, şimdi yüklü bir zam geliyor diye ortaya attınız tekrar tekrar! İnsanların maddi gücü kalmadı. Siz hala zam peşindesiniz.  Bankaların öteleme faizleri, ödenemeyen kredilere mazbataları, elektriğe gelen zam, hayat pahalılığı, işsizlik, bir kuruş almadan biz hangisini ödeyelim?” diye sordu.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Turizm Emekçileri Platformu, tüm isteklerine ve taleplerine kulak tıkandığını ve çaresiz bırakıldıklarını ifade ederek ‘Bırakın çalışalım’ dedi ve şunları ifade etti, “Bugün arife günü çoğumuz çalışmıyor, siz hiçbir bayrama böyle girdiniz mi? Ülkemize gelip, 3 günün sonunda testleri negatif olan turistler 3 günden fazla kalsın dedik. Çalışamayan arkadaşlarımız da çalışsın dedik, kulak tıkadınız! Charter almayan casino ve oteller lokale açılsın dedik, çalışamayan arkadaşlarımız da çalışsın dedik, kulak tıkadınız! Güney’e bakın çözüm üretiyor, ilerliyor dedik örnek alalım dedik, esnafımız, müzisyenimiz, toptancımız batmasın, emekçiler işsiz kalmasın dedik, kulak tıkadınız. Emekçimiz çaresiz, artık bıçak kemiğe dayandı dedik, insanları çaresiz bırakmanız toplumsal krize döner dedik, kulak tıkadınız!”

KAPALI DEVREDE TEK BİR VAKA ÇIKMADI

Kapalı Devre turizmde 4’üncü haftaya girildiğine ve herhangi bir vaka artışı olmadığına dikkat çeken Turizm Emekçileri Platformu işsizliğin beraberinde gelen çaresizliği de Tunus’ta kendi yakan işportacıyı örnek göstererek Sağlık Üst Kurulu’na sordu ‘Biz de mi kendimizi yakalım?’

BU MÜBAREK GÜNDE BİZE YAPILAN REVA MI?

Turizm Emekçileri Platformu, “Hem destek vermeyip, hem çaresiz bırakıp, nasıl hayatta kalmamızı bekliyorsunuz? Kapalı devre turizm başlayalı 4. Haftaya girmek üzereyiz. Herhangi bir vaka sayısında artış olmadı, bırakın ekonomi dönsün, insanlar ufakta olsa evlerine ekmek götürsün. Bırakın çalışmayan arkadaşlarımız çalışsın, biz memur değiliz, maaşımız garanti değil. Size çözüm noktasında yardımcı oluyoruz, peki siz neden bize yardımcı olmuyorsunuz? Çalışmayan turizm emekçileri sesini duyun artık! Gereken tedbirler alındı, otelleri, restoranları, esnafı, görün artık! İnsanların dayanma gücü kalmadı.  Bayram da sofra kuramıyor emekçimiz. Bu mübarek günlerde reva mıdır bu eziyet, elinizi vicdanınıza koyun! Biz sizden hakkımız olmayan hiçbir şey istemiyoruz. Çalışmayan, aylardır yaşam mücadelesi veren arkadaşlarımız için adalet istiyoruz. Bizi mahkum ettiğiniz bu sefaletten bezdik” dedi.

 

Kaynak: Editör: Betül Akgün
Etiketler: “Bizi, mahkum, ettiğiniz, sefaletten, bezdik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı