Haber
23 Şubat 2021 - Salı 23:56
 
Denktaş: Oluşturduğumuz demokratik ortam fes edildi
GÜNCEL Haberi
Denktaş: Oluşturduğumuz demokratik ortam fes edildi

haber detay detay üstü

Bağımsız Milletvekili Serdar Denktaş, sağlık ve ekonomi gündemiyle uğraşılırken, sanatın ve sanatçının yaşadığı sorunlara değindi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tüm sanat camiasını birlikte ses vermeye devam ederim" diyen Denktaş "Sanatçının sesi şimdi yükselmezse, hep birlikte sanatın nasıl üretkenliğini kaybedeceğini hep birlikte izleriz." diyerek uyarıda bulundu.

Denktaş'ın paylaşımı şöyle:

Sağlık ve ekonomi gündemi ile uğraşırken kaşla göz arasında kültür/sanat derneklerine yardım tüzüğünde yapılan değişiklikle, Kültür Bakanlığım döneminde ilgili örgütlerle birlikte uzun süre çalişarak oluşturduğumuz olabildiğince demokratik ortam fes edilmiş, siyasetin kültüre bulaşmasının önü açılmıştır. Sanatın kültürün sınırı yoktur. Tek bir beynin sanatı ve sanatçıyı yönlendirmeye kalkması kültürü; tek bir beynin sanatçıyı siyasal maksatlarla kısıtlaması veya yönlendirmeye çalışması ise, sürekli ve kendi dinamiğinde zenginleşen kültürel yapıyı ortadan kaldırır.
Bu son derece yanlış kararı durdurmak için tüm sanat camiasını birlikte ses. Ermeye davet ederim. Sanatçının sesi şimdi yükselmezse, hep birlikte sanatın nasıl üretkenliğini kaybedeceğini hep birlikte izleriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Denktaş:, Oluşturduğumuz, demokratik, ortam, fes, edildi,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı