Haber
16 Haziran 2021 - Çarşamba 23:13
 
Güzellik standartları akıl sağlığımı bozdu
Dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarının akıl sağlığını bozduğunu itiraf etti. Kelebek hastalığı ve bipolar bozukluk ile mücadele eden Gomez, yaşadığı zorlukların kendisine ilham verdiğini söyledi.
MAGAZİN Haberi
Güzellik standartları akıl sağlığımı bozdu

haber detay detay üstü

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez, samimi açıklamalarda bulundu. Hakkında bilinmeyenleri anlatan Gomez, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarının akıl sağlığını bozduğunu ifade etti.

Selena Gomez, bir yandan bipolar bozuklukve kelebek hastalığıyla  boğuşurken, diğer yandan da üçüncü albümü Rare'in ismini taşıyan kendi güzellik markasını oluşturdu.

Kozmetik markası bulunan sanatçının ürünlerinin internet sitesinde, "Selena Gomez'in yarattığı marka, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarına karşı duruyor" ifadeleri yer alıyor.

"BASKIYI ORTADAN KALDIRMAK İSTEDİM"

Mirror'ın haberine göre; Ayrıca Gomez, esasen güzellik ve akıl sağlığına dair yapılan konuşmaların arasında "güçlü bir bağ" olduğunu keşfettiğini de aktardı.
Selena Gomez, verdiği röportajda, "Toplum bize sürekli olarak yeterli olmadığımızı söylüyor, bu yüzden bu baskıyı ortadan kaldırmak ve tartışmayı değiştirmek için bir marka oluşturmak istedim. Bu markayla amacım gerçekçi olmayan güzellik standartlarını yıkmak. Kişisel deneyimlerimden bu imkânsız güzellik standartlarının zihinsel sağlığımı çok fazla etkilediğini gördüm ve aynı şekilde hisseden birçok kişi tanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ünlü şarkıcı, internetin de kişinin huzurunu ve akıl sağlığını olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Gomez'e göre; sosyal medyaya belli dönemlerde ara vermek sağlıklı bir çözüm.

 

Bipolar hastalığının belirtileri nedir, tedavisi nasıldır? (Bipolar bozukluğu nedir?)

Manik depresif bozukluk, depresyon ve kaygı bozukluğu gibi strese bağlı birçok rahatsızlık en çok şikayet edilen psikolojik hastalıkların başında geliyor. Bipolar bozukluk belli bir düzeni olmayan ve sürekli tekrar eden depresif ya da manik seyirlerde ilerleyen ve kronik olarak tekrarlayan bir duygudurum bozukluğu olarak tanımlanır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güzellik, standartları, akıl, sağlığımı, bozdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı