Haber
04 Temmuz 2021 - Pazar 17:24
 
Kemal Başat'tan Özlem Özbekoğlu'nun ırkçı söylemlerine sert tepki
GÜNCEL Haberi
Kemal Başat'tan Özlem Özbekoğlu'nun ırkçı söylemlerine sert tepki

haber detay detay üstü

Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Başat, sosyal medya hesabı üzerinden ırkçı söylemlerde bulunan Magic Touch Direktörü Özlem Özbekoğlu'na tepki gösterdi. Başat “bu ülkenin daha fazla vakit kaybetmeden ırkçılık konusunda ciddi bir eğitimden geçmesi gerekiyor” dedi.

İş kadını Magic Touch Direktörü Özlem Özbekoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Irkçı değilim hiç de olmadım. Ancak birisinin bu ülkedeki ahlaksız şerefsiz pislik zenci takımına dur demesi lazım” sözleriyle taciz örnekleri vererek ülkede yaşayan Afrika kökenli şahısları hedef alması tepkiyle karşılandı.

Irkçılığı tetikleyen ve yanlış algı yaratarak toplumun belli bir kesime karşı sert eleştiriler yapılmasına neden olan paylaşımın oldukça tehlikeli olduğu gözlendi.

ırkçı söylemlerle ilgili Kemal Başat şunları söyledi;

“"Irkçı değilim, hiç de olmadım" cümlesinin hemen arkasından "bu ülkedeki ahlaksız şerefsiz pislik zenci takımı" diyebiliyorsak algıda ciddi sorunlarımız var demektir. Hepsini geçtim, birden fazla haber sitesi/gazete de bunu sansürsüz olarak yayınlayabiliyor.

Bu şekilde halkın bir kesimini ayrım gözetmeden hedef alan nefret söylemlerinin bir cezası var mı? Muhtemelen hayır. Bunu bu şekilde yayınlayan gazetelere bir ceza gelecek mi? Muhtemelen hayır.

Irkçı değilim demekle olmuyor... Daha fazla kontrolden çıkmadan ırkçılığa karşı herkesin sesini yükseltmesi gerekiyor.”

ÖZLEM ÖZBEKOĞLU’NUN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI PAYLAŞIM

Özbekoğlu’nun taciz iddialarının yer aldığı sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

“Irkçı değilim hiç de olmadım. Ancak birisinin bu ülkedeki ahlaksız şerefsiz pislik zenci takımına dur demesi lazım. Bir değil iki değil üç değil, kız çocuklarımızı en basit bir kafeye kahve içmeye bile gönderemez duruma geldik.

Bu nasıl bir cüret ki sorgusuz sualsiz öğle vakti çok iyi bir kafede yemek yeyen iki kız kardeşe yaklaşıp abık subuk konuşabiliyor ve onları çıkışta takip bile edebiliyor. Kamera kayıtları ve kimliği tespit edilip polise gönderildi. Görelim bakalım bu ülkede polisimizin gücü bu itlere de yetiyor mu.

Yazıklar olsun artık bu ülkede nefes aldığım her güne. Geçen hafta aynı şekilde benim ofisimde birisine aynı davranış sergilendi. 3 hafta önce kırtasiyede alışveriş yapan kıza sataşıldı ben müdahale etmek zorunda kaldım. Ne olacak bu işin sonu biri bana söylesin artık. Yazıklar olsun. Videoyu paylaşmak isterdim gerçekten ama ne kızlarımın psikolojisini bozmak isterim ne de gerçekten hiçbir şeyden habersiz ve bana yardım eden cafe sahibini deşifre etmek isterim. Polisi göreve hükümeti artık denetime çağırıyorummmmmmmmmmmmm”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemal, Başat'tan, Özlem, Özbekoğlu'nun, ırkçı, söylemlerine, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı