Haber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 00:03
 
"Kıbrıs’a piknik yapmaya gittiler, Ecevit’in adını dahi anmadılar"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'yi, "Kıbrıs’a piknik yapmaya gittiler. Ama ne Rauf Denktaş’ın ne de Fazıl Küçük’ün mezarını ziyaret etmediler. Sen oraya piknik yapmaya gidiyorsan bunu sağlayan Bülent Ecevit’tir. Ecevit’in adını dahi anmadılar" sözleriyle eleştirdi.
DÜNYA Haberi

haber detay detay üstü

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Maraş pikniği' Türkiye'de muhafeletin sert eleştirilerine neden oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'ye sert sözlerle eleştirdi.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TC Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin KKTC gezisini özetle şu sözlerle eleştirdi:

"Erdoğan ile Bahçeli, KKTC’ye gitti. 'Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için gidiyoruz' demediler, 'Piknik yapmaya gidiyoruz' dediler. Devletin itibarına bakar mısınız Allah aşkına… Maraş’ta piknik yaptıkları alana ben iki kez gittim. Orada orduevi var, öğrenci yurtları var…

Peki nasıl gittiler? Bir uçak Erdoğan için, bir uçak Bahçeli, bir başka uçak heyetler, bir başka uçak Dışişleri Bakanı için, iki uçak da korumalar için ayarlandı ve o şekilde gittiler. Bizde meşhur bir atasözü vardır ya 'Ayranı yok içmeye…' Hani tasarruf? Bunu yaparken, bu ülkede pazar artıklarından beslenen milyonlar aklınıza gelmiyor mu sizin ya?

Kıbrıs’a piknik yapmaya gittiler. Ama ne Rauf Denktaş’ın ne de Fazıl Küçük’ün mezarını ziyaret etmediler. Sen oraya piknik yapmaya gidiyorsan bunu sağlayan Bülent Ecevit’tir. Ecevit’in adını dahi anmadılar…"

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Kıbrıs’a, piknik, yapmaya, gittiler,, Ecevit’in, adını, dahi, anmadılar",
Yorumlar
Haber Yazılımı