Haber
16 Mart 2020 - Pazartesi 11:53
 
"Koronavirüs turizme felaketi yaşatıyor"
Ülkenin önemli iş insanlarından Malpas Hotel Direktörü Fahri Altınör, Koronavirüs'ün turizme olan etkilerini anlattı. Türkiye'nin acil olarak konuya müdahale etmesi gerektiğine vurgu yapan Altınör, turizm sektörünün salgın sebebiyle felaketi yaşadığını aktardı.
TURİZM Haberi

haber detay detay üstü
  • “Adada çok büyük bir kaos ortamı var, 1963 ve 1974 yılından hiçbir farkı yoktur.”

 

  • “Türkiye bu duruma müdahale etmezse işler iyice çığırından çıkacak. Türkiye üreticilerini buraya yönlendirmezse çok yakında kıtlık çıkacak.”

 

  • “Otellerin hepsine ayırt etmeksizin faizsiz yardım kredisi ve vergi muafiyeti gibi önlemlere ihtiyaç vardır.”

 

  • “Hükümetimizin aldığı önlemler virüsün daha çok yayılmasına neden oluyor.”

 

Ülkemizin önemli iş insanlarından Malpas Hotel sahibi Fahri Altınör, ülkemizde de etkileri görülen Koronavirüs salgını ile ilgili olarak açıklama yaptı ve destek istedi. Koronavirüs ’ün Kuzey Kıbrıs’taki etkilerini ve turizm alanında yaşanan sıkıntıları birinci ağızdan anlatmak istediğini vurgulayan Altınör, “Burada son iki yıldır çok ciddi ekonomik sıkıntılar üstüne son 3 aydır Koronavirüs salgını bizi korkunç şekilde vurdu. Adada çok büyük bir kaos ortamı vardır ve 1963 ile 1974 yılındaki dönemden farkı yoktur.” dedi.

 

Altınör: “Burada çok yakında kıtlık çıkacak”

Fahri Altınör, Türkiye’nin bu duruma müdahale etmemesi durumunda işlerin çığırından çıkacağına inandığını ifade ederek, “Acil olarak tıbbi ve gıda stoku ile ilgili hemen Türkiyeli üreticileri buraya yönlendirmeleri gerekiyor. Aksi halde burada çok kısa sürede kıtlık çıkacak.” dedi. Kuzey Kıbrıs’ın en büyük sektörü olan ve adanın ekonomik yapısını sırtlayan turizm sektörünün boğulmak üzere olduğuna vurgu yapan Malpas Hotel sahibi Altınör, “Otellerin hepsine ayırt etmeksizin oda başına faizsiz yardım kredisi ve 4 aylık vergi harcı muafiyeti gibi sektörü ayakta tutacak önlemlere ihtiyaç vardır. Çünkü çok kötü 2 yıl geçiren sektör son 3 aydır da bu felaketi yaşıyor. Bu sektörün ölmesi Kıbrıs’ı çok geriye götürür.” diye konuştu.

 

“Hükümetimizin aldığı önlemler salgının daha çok yayılmasına neden oluyor”

Çok küçük bir yardımın sektörü ayakta tutacağına inandığını ifade eden Altınör, adadaki krizi koordine etmek için arka planda bilinçli ve eğitimli danışmanlara ihtiyaç olduğunu vurguladı. “Hükümetimizin aldığı önlemler salgının daha çok yayılmasına ve ekonomik krizin büyümesine neden oluyor.” diyen Fahri Altınör daha ayrıntılı bir hareket planına ve vizyona ihtiyaç olduğuna inandığını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Koronavirüs, turizme, felaketi, yaşatıyor",
Yorumlar
Haber Yazılımı