Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 19:53
 
Lokomotif sektör olan yüksek öğrenim açılıyor!
GÜNCEL Haberi
Lokomotif sektör olan yüksek öğrenim açılıyor!

haber detay detay üstü

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son kararlarda, ülkede faaliyet gösteren devlet, özel tüm eğitim kurumlarının (üniversiteler dahil) açılması da bulunmaktadır.

 

Lokomotif sektör olan yüksek öğrenim açılıyor!

İlk ve orta dereceli okulların kapanma sürecine girmesinden dolayı daha çok özel okullar ve üniversiteleri etkileyecek bu kararda en önemli başlık ise, Üniversitelerin açılamasıdır. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden olan ve her sektörü doğrudan ve dolaylı olarak ekonomik bağlamda etkileyen üniversitelerdeki ve yabancı öğrencilerin girişleri ise geldikleri ülkelere göre gerçekleştirilecek. İşte karar:

 

“Devlet ve özel okullar, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılacak plan kapsamında açılabilirler. (dershane, etüt, özel dersler, kurs faaliyetleri ve yaz okulları dahil) Kreşlerde(3,4,5 yaş) ve açık olan eğitim sektöründe görev alan öğretmenler ve çalışanlar belirtilen istasyonlarda 7 günde bir antijen testlerini yineleyeceklerdir. 6 yaş üzeri öğrenciler ise 14 günde bir antijen testlerini yineleyecelerdir. Yüksek Öğretim Kurumları Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılacak plan kapsamında açılabilirler. Yurt dışından gelecek olan öğrenciler belirlenen ülke giriş kriterlerine göre giriş yapabileceklerdir. “

Kaynak: Editör: Mete Oğuz
Etiketler: Lokomotif, sektör, olan, yüksek, öğrenim, açılıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı