Haber
23 Şubat 2021 - Salı 21:08
 
Maddi açıdan destek sağlayacak
Lefkoşa Türk Belediyesi, Bandabuliya Sahnesi’nde gerçekleşecek olan performanslarla, uzun süredir müziğini icra edemeyen müzisyenlere maddi açıdan destek sağlayacak
GÜNCEL Haberi
Maddi açıdan destek sağlayacak

haber detay detay üstü

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, pandemi nedeniyle hayatını sadece müzikle geçirenlerin yaşam koşullarının oldukça zorlaştığını vurguladı.

Düzenli bir sigorta yatırımı olmayan sanatçıların yanında olma zamanının geldiğini ifade eden Harmancı, Lefkoşa Türk Belediyesi olarak Bandabuliya Sahnesi’nde gerçekleşecek olan performanslarda, uzun süredir müziğini icra edemeyen müzisyenlere maddi açıdan destek sağlayacaklarını belirtti.

Harmancı'nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Bu şehirde insanlar müzik dinlemeyi, barlara gitmeyi ve arkadaşları ile güzel vakit geçirmeyi çok seviyor.

Pandemi tüm yaşamımızı kısıtlandığı gibi hayatını sadece müzikle geçirenlerin yaşam koşullarını da oldukça zorlaştırdı. Düzenli bir sigorta yatırımı olmayan bu arkadaşlarımız bugüne kadar ekmeğini hep bizlere güzel vakit geçirerek kazandırırdılar, şimdi karınca kararınca onların yanında olduğumuzu gösterme zamanı.

Lefkoşa Türk Belediyesi olarak Bandabuliya Sahnesi’nde gerçekleşecek olan performanslarda, uzun süredir müziğini icra edemeyen müzisyenlere maddi açıdan destek sağlayacağız. Lefkoşa Türk Belediyesi, 30 yıldır Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın Lefkoşa’ya ve ülkenin müzik sanat hayatına katkı koymasını sağlarlen, şimdi de böylesi bir zor dönemde müzik dışında maddi geliri olmayan müzisyenlerin yanında yer alacak.

Başvurularımız yarın sabah başlatacak olup bizlere 09:00-18:00 saatleri içerisinde 223 9825 ve 0533 8771573 numaralardan veya https://www.lefkosabelediyesi.org/muzisyen-kayit/ adresinden online kayıt yaptırabilirsiniz. (Son başvuru 3 Mart)"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maddi, açıdan, destek, sağlayacak,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı