Haber
30 Temmuz 2021 - Cuma 12:02
 
Marmaris'teki yangını çıkartan çocukların ifadesi ortaya çıktı
GÜNCEL Haberi
Marmaris'teki yangını çıkartan çocukların ifadesi ortaya çıktı

haber detay detay üstü

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, dün öğle saatlerinde çıkan ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği orman yangınını çıkardığı üzerinde durulan 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadeleri alındı. Çocuklar yangını kendilerinin çıkardığını kabul ederken, detayları da anlattı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, dün öğle saatlerinde çıkan ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği orman yangını devam ediyor. Yangını çıkardığı iddiasıyla 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadeleri alındı. Çocukların, "Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık" dediği öğrenildi.

İçmeler kara yolu Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, dün saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yerleşim yeri ve otellere 100 metre uzaklıktaki yangın bölgesine, ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.