Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 19:18
 
'Sıcak paraya ihtiyaç var'
Bu yıl zor geçecek...
GÜNCEL Haberi
'Sıcak paraya ihtiyaç var'

haber detay detay üstü

DP Milletvekili Serdar Denktaş da meclis oturumunda söz alarak, hükümetin kamu karını artırma çaresi aradığını hatırlattı. Bütçenin gelir kaleminin arttırıldığına işaret eden Denktaş, aksi takdirde bu yılın zor geçeceğini söyledi.

Devletin tüm harç ve gelirlerinden feragat etmesi gerektiğini ileri süren Denktaş, kamu çalışanları hayatını planlamakta zorlanırken, özel sektör çalışanlarının yaşam mücadelesi verdiğini belirtti.

Serdar Denktaş, protokolün içine ciddi önlemler konmasının zaruri olduğunu kaydederek, aksi takdirde kamu gelirine fayda sağlanamayacağını söyledi.

Düşük faizli kredi konusunda önerilerde bulunan Denktaş, kamunun sıcak para elde etmesi gerektiğini kaydederek, Başbakanın da protokolü imzalamaya gitmeden parti başkanlarıyla bir araya gelmesini istedi.

Hastane yol yapım için verilecek parayla atlatılacak bir dönem olmadığını savunan Denktaş, bankalarla yapılacak anlaşmayla sağlanacak ucuz kredilerle her haneye belli bir rakamın girmesinin sağlanması gerektiğini, aksi halde ortamın daha da sertleşeceğini söyledi.

Denktaş, eleştirerek değil, dayanışarak hareket edilmesinin önemine işaret etti.

Bu arada HP Milletvekili Kudret Özersay, olduğu yerden söz alarak, Denktaş’a “hükümet çekilsin” önerisini hatırlatarak, ne demek istediğini sordu.

Serdar Denktaş da, hükümetin geri çekilmesini ve birlikte yeni bir oluşuma gidilmesini önerdiğini belirterek, amacının hükümeti düşürmek olmadığını söyledi.

Kaynak: Editör: Mete Oğuz
Etiketler: 'Sıcak, paraya, ihtiyaç, var',
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı