Atakom
Serena
girne belediyse
GRAND SAPHIRE

Türkiye maçı Hollanda basınında: 'Öngörülemez bir rakip'

DÜNYA 06.07.2024 - 15:33, Güncelleme: 06.07.2024 - 15:33
 

Türkiye maçı Hollanda basınında: 'Öngörülemez bir rakip'

Hollanda spor medyasına göre oldukça genç bir ekipten oluşan Montella’nın takımı ile ilgili gizemli hava, Türkiye’yi Hollanda milli takımı için öngörülemez bir rakip haline getiriyor.
Türkiye ve Hollanda A Milli Erkek Futbol Takımları, bu akşam Türkiye saatiyle 22.00'de Almanya'nın başkenti Berlin'de karşı karşıya gelecek. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından 'bozkurt' işareti sebebiyle Merih Demiral'a verilen ceza dolayısıyla gergin bir ortamda oynanması beklenen Euro 2023 çeyrek final karşılaşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da stadyumdan takip edecek. Karşılaşma Türkiye ve Almanya basının yanı sıra Hollanda basınında da geniş yer buldu. Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Ronald Koeman, Türkiye maçının Romanya karşılaşması kadar kolay geçmeyeceğini düşünüyor. Romanya'nın Hollanda karşısında boşluklar verdiğini vurgulayan Hollandalı teknik direktör, Türkiye'nin bu konuda daha hazırlıklı olacağını ve benzer hatalar yapmayacağını düşünüyor. Koeman, "Türkiye’nin bizi iyi analiz ettiğini varsayıyorum. Türkler kendilerini silahlandırmak için şüphesiz gerekli planı yapacaktır" dedi. Hollanda spor medyasına göre, oldukça genç bir ekipten oluşan Montella’nın takımı ile ilgili gizemli hava, Türkiye’yi Hollanda milli takımı için öngörülemez bir rakip haline getiriyor. Medyaya göre, Montella'nın düzenli olarak iki kanat bekiyle 3-4-3 düzeninde oynattığı Türkiye, arkadaki boşlukları daha küçük tutmayı başardığı için, Gakpo ve diğer Hollandalı oyunculara aradıkları fırsatı kolay vermeyecek. Hollanda medyasına göre, Türkiye, Romanya'dan tamamen farklı ve bireysel olarak çok daha iyi oyunculara sahip bir takım. Medyada özellikle "Türkiye’nin dahisi" ve "Türk Messi" olarak adlandırılan Arda Güler ile Ferdi Kadıoğlu, Orkun Kökçü ve Hakan Çalhanoğlu ile kaleci Mert Günok’un isimleri öne çıkarılıyor. Arda Güler için "19 yaşındaki orta saha oyuncusu potansiyel bir dünya yıldızı. Top sürmesi, şutları ve tekniği sayesinde çağın en büyük futbol yeteneklerinden biri olarak kabul ediliyor" değerlendirmesi yapılıyor. Ferdi Kadıoğlu ve Hakan Çalhanoğlu’nun da çeyrek final maçında önemli rol oynayacağını vurgulayan Hollanda medyasına göre, Merih Demiral, Orkun Kökçü ve İsmail Yüksek’in oynamaması Hollanda için bir avantaj. Berlin'deki karşılaşma öncesi Hollanda’yı endişelendirilen etkenlerin başında seyirci faktörü ve Merih Demiral'a verilen cezanın yarattığı motivasyon geliyor. Teknik Direktör Koeman’a göre de Berlin'de geniş bir taraftar kitlesine sahip olan Türkler, Hollandalı taraftarları bastıracak. Bu konuda Türk takımlarına karşı deneyimli olduklarını belirten Koeman, Hollandalı futbolculardan topa daha fazla sahip olmalarını istiyor. Top kendilerinde olduğunda Türk taraftarların otomatik olarak sessizleşeceğini savunan Hollandalı çalıştırıcı, "İyi konsantre olmamız önemli. Türkler coşkulular, kocaman bir yürekleri var ve topla iyi oynuyorlar ama topa sahip olan taraf biz olmalıyız" görüşünü dile getiriyor. Hollandalı oyuncu Denzel Dumfries ise Türk taraftarlarının yoğun baskısının kendilerini etkilemeyeceğini savunuyor.
Hollanda spor medyasına göre oldukça genç bir ekipten oluşan Montella’nın takımı ile ilgili gizemli hava, Türkiye’yi Hollanda milli takımı için öngörülemez bir rakip haline getiriyor.

Türkiye ve Hollanda A Milli Erkek Futbol Takımları, bu akşam Türkiye saatiyle 22.00'de Almanya'nın başkenti Berlin'de karşı karşıya gelecek. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından 'bozkurt' işareti sebebiyle Merih Demiral'a verilen ceza dolayısıyla gergin bir ortamda oynanması beklenen Euro 2023 çeyrek final karşılaşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da stadyumdan takip edecek. Karşılaşma Türkiye ve Almanya basının yanı sıra Hollanda basınında da geniş yer buldu.


Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Ronald Koeman, Türkiye maçının Romanya karşılaşması kadar kolay geçmeyeceğini düşünüyor. Romanya'nın Hollanda karşısında boşluklar verdiğini vurgulayan Hollandalı teknik direktör, Türkiye'nin bu konuda daha hazırlıklı olacağını ve benzer hatalar yapmayacağını düşünüyor. Koeman, "Türkiye’nin bizi iyi analiz ettiğini varsayıyorum. Türkler kendilerini silahlandırmak için şüphesiz gerekli planı yapacaktır" dedi.


Hollanda spor medyasına göre, oldukça genç bir ekipten oluşan Montella’nın takımı ile ilgili gizemli hava, Türkiye’yi Hollanda milli takımı için öngörülemez bir rakip haline getiriyor. Medyaya göre, Montella'nın düzenli olarak iki kanat bekiyle 3-4-3 düzeninde oynattığı Türkiye, arkadaki boşlukları daha küçük tutmayı başardığı için, Gakpo ve diğer Hollandalı oyunculara aradıkları fırsatı kolay vermeyecek.