Yazı Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 23:18
 
Derbi Yalova’nın
Emre Perçinci
 
 

Bostancı derbisinde iki tarafında en az hata yapmak ve günün sonunda da kazanma düşüncesi vardı sahada.  Oyuna dengeli ve topu kendilerinde tutarak, kaptırıldığı zaman ise savunmaya geçerek oyunun ilk devresini tamamladılar. İlk devre için kontrollü oyun düşüncesi takımların üretken olamamasına neden oldu. Yalova adına Gökhan’ın ve B.Bağcıl adına ise Zekai’nin sonuçsuz kalan birer pozisyonlar vardı

İkinci yarı daha hızlı başlayan ve özellikle solda İltaç’ın geliştirdiği ataklarla pozisyon bulan Yalova gol atabileceğinin sinyallerini vermişti. Bu atakların birinde kazanılan penaltı ve Ahmet Hasanın golü ile öne geçen Yalova ataklarını daha da artırdı. Golün 4 dakika sonrası Bağcıl’dan Azizinde oyundan atılması Yalova’nın işini kolaylaştırdı. Bu dakikadan sonra savunmanın önde olmasıyla da Yalova savunma arkasına attığı toplarla etkili oldu.

Yakaladığı birçok pozisyonda kaleci Gültekine takılan Yalova , uzatma anlarında yakaladığı kontra ile skoru 2-0 yaparak kendisi için çok önemli 3 puanın sahibi oldu. Böylece 4. Sıraya çıkmış oldu.

B.Bağcıl ise yine puan alamayarak direk düşme tehlikesini hissetmeye devam ediyor.

 
Etiketler: Derbi, Yalova’nın,
Yorumlar
Haber Yazılımı