Yazı Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 21:14
 
Eksiklere rağmen...
Süleyman Göktaş
 
 

K-Pet Süper Lig’in 23.haftasında Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda oynanan maçta Küçük Kaymaklı ile Göçmenköy 1-1 berabere kaldı.

Her iki takımın da özellikle ilk 11’lerinde yer alan Küçük Kaymaklı’dan Barkın, Yusuf, Bahadır, Mehmet Göçben ve Göçmenköy’den Kemal Uçaner, Fikret ve Ömer’in yer almadığı karşılaşma dostça tamamlandı. Karşılaşmaya Küçük Kaymaklı 4-4-2, Göçmenköy 4-3-3 düzeninde başladı. İlk 25 dakika orta saha mücadelesi şeklinde geçildi. 30.dakikada Küçük Kaymaklı oyuncusu Boran’ın uzaktan şutu direkten döndü. 35.dakikada Göçmenköy Okoli ile 100’de 100’lük bir gol pozisyonundan yararlanamadı. İlk yarı kayda değer başka pozisyon olmadı ve devre 0- 0 tamamlandı.

İkinci yarıya Küçük Kaymaklı daha atak başladı. Özellikle orta alanda büyük boşluklardan her iki takım da faydalanamadı. Pas hatası yüzdesi fazlalaştı. 58. dakikadan sonra 1. bölge ile 3. bölge arasındaki boşluklar gözle görülür hale geldi. 58. dakikada Küçük Kaymaklı Okafor’un topu iyi saklamasının semeresini gördü. Bu dakikada Boran’a çıkarılan top aynı oyuncunun sağdan iyi ortasında Osita iyi değerlendirerek Kaymaklı’yı 1-0 öne geçirdi. 75. dakikadan sonra Göçmenköy ataklarını sıklaştırdı. 78. dakikada net bir pozisyondan yararlanamayan Göçmenköy 79. dakikada soldan gelen ortayı John Okoli gole çevirdi ve skor 1-1 oldu. Maçın kader anı oyunun 87. dakikasıydı. Göçmenköy futbolcusu Erol’un ters geri pasını Osita gole çeviremedi. 90 dakikada başka gol olmadı. Her iki takım kazanmak için elinden geleni yaptı ve sahadan birer gol birer puanla ayrıldı. Aldıkları birer puanlarla orta sıralarda yer edinmeye devam ediyorlar. Her iki takımında gençlere önem vermesi dikkatimi çekti.

 
Etiketler: Eksiklere, rağmen...,
Yorumlar
Haber Yazılımı