Atakom
Serena
MERIT

3 gün poliste tutuklu kalacak

GÜNCEL 16.09.2023 - 13:37, Güncelleme: 16.09.2023 - 13:37
 

3 gün poliste tutuklu kalacak

3 gün poliste tutuklu kalacak
Lefkoşa’da 9 Eylül 2023 tarihinde saat 20:30 raddelerinde “Resmi Evrak Sahteleme, Sahte Resmi Evrağı Tedavüle Sürme, Başkasının Kimliğine Bürünme ve Sahte Davranışla Kayıt Temini” suçlarından tutuklanan zanlı Kevin Takura Gomwe mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Yılmaz Sevdalı olayla ilgili bulguları aktardı. Sevdalı  huzurda bulunan zanlı Kevin TAKURA Gomwe’nin 9 Eylül 2023 tarihinde saat 20:30 raddelerinde Cemal Gürsel Cadde Lefkosa’da Trafik Amirliğinde görevli polis bir memuru tarafından kontrol için durdurulması üzerine SJ 388 Plakalı araç sürücüsü Kevin Takura Gomwe seyrüsefer ruhsatsız araç kullandığı  gerekçesiyle rapor edileceği için sürüş ehliyet istendiğinde aslında sürüş ehliyeti olmamasına rağmen, sürüş ehliyetinin yanında olmadığını ve adının Adrian Marova olduğunu söyleyerek başkasının kimliğine bürünerek trafik cezasını "Seyrüsefersiz araç kullanmak ve sürüş ehliyetini beraberinde taşımamak" suçları ile ilgili düzenlettirerek sahteleyip, alarak tedavüle sürülmesini sağladığını mahkemeye aktardı. Polis zanlının daha sonra polise cezayı ödemek için geldiğinde zanlının söz konusu ceza üzerinde kayıtlı olan isimli kişi olmadığının tespit edildiğini ve suçüstü tutuklandığını belirtti. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğundan ilk etapta zanlının yapmış olduğu beyanlarında teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini bu bağlamda soruşturmanın selameti için zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadetti değerlendiren yargıç Hazan Aksun zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
3 gün poliste tutuklu kalacak

Lefkoşa’da 9 Eylül 2023 tarihinde saat 20:30 raddelerinde “Resmi Evrak Sahteleme, Sahte Resmi Evrağı Tedavüle Sürme, Başkasının Kimliğine Bürünme ve Sahte Davranışla Kayıt Temini” suçlarından tutuklanan zanlı Kevin Takura Gomwe mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Yılmaz Sevdalı olayla ilgili bulguları aktardı. Sevdalı  huzurda bulunan zanlı Kevin TAKURA Gomwe’nin 9 Eylül 2023 tarihinde saat 20:30 raddelerinde Cemal Gürsel Cadde Lefkosa’da Trafik Amirliğinde görevli polis bir memuru tarafından kontrol için durdurulması üzerine SJ 388 Plakalı araç sürücüsü Kevin Takura Gomwe seyrüsefer ruhsatsız araç kullandığı  gerekçesiyle rapor edileceği için sürüş ehliyet istendiğinde aslında sürüş ehliyeti olmamasına rağmen, sürüş ehliyetinin yanında olmadığını ve adının Adrian Marova olduğunu söyleyerek başkasının kimliğine bürünerek trafik cezasını "Seyrüsefersiz araç kullanmak ve sürüş ehliyetini beraberinde taşımamak" suçları ile ilgili düzenlettirerek sahteleyip, alarak tedavüle sürülmesini sağladığını mahkemeye aktardı. Polis zanlının daha sonra polise cezayı ödemek için geldiğinde zanlının söz konusu ceza üzerinde kayıtlı olan isimli kişi olmadığının tespit edildiğini ve suçüstü tutuklandığını belirtti. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğundan ilk etapta zanlının yapmış olduğu beyanlarında teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini bu bağlamda soruşturmanın selameti için zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadetti değerlendiren yargıç Hazan Aksun zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.