Atakom
Serena
GÜNCEL Haber Girişi: 20.11.2022 - 20:40, Güncelleme: 20.11.2022 - 20:40

Arıklı: TBD’nin bilgi ve birikimleri bizim için çok önemli

 

Arıklı: TBD’nin bilgi ve birikimleri bizim için çok önemli

Arıklı: TBD’nin bilgi ve birikimleri bizim için çok önemli
Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) ile Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve güvenli internet kullanımı konularında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole BTHK Başkanı Kadri Bürüncük ile TBD Yönetim Kurulu Genel Başkanı Rahmi Aktepe imza koydu.  İmza töreninden konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Türkiye Cumhuriyetinin teknolojiyi ve çağı yakalama konusundaki çalışmalarını gördükçe, bunda gurur duyduklarını söyledi. Arıklı, “Bilişim teknolojisi çok önemli. TBD’nin bilgi ve birikimleri bizim için çok önemli. BTHK bizim en önemli kuruluşlarımızdan bir tanesi. Bilişim derneği ile BTHK arasındaki protokol bize ciddi şekilde katkı koyacaktır” dedi. TBD’nin KKTC’de bir temsilcilik açması ve daha sonra da dernekleşmek suretiyle faaliyet göstermesinin en büyük arzusu olduğunu ifade eden Arıklı, “Bu konuda da şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum hayırlı olmasını diliyorum” dedi.   Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 17-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Kamu-BİB’25 ve BİMY’29 Bütünleşik Etkinliği çerçevesinde imzalanan protokol, KKTC’nin bilişim teknolojilerinden etkin ve verimli bir şekilde yararlanması ve bundan katma değer elde etmesini amaçlıyor. Protokol ayrıca siber güvenlik, sosyal medyanın doğru ve etik kullanımı, siber zorbalığa karşı farkındalığın arttırılmasına yönelik eğitim, bilgilendirme, yarışma ve benzeri çalışmalar yapmayı hedefliyor.
Arıklı: TBD’nin bilgi ve birikimleri bizim için çok önemli

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) ile Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve güvenli internet kullanımı konularında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole BTHK Başkanı Kadri Bürüncük ile TBD Yönetim Kurulu Genel Başkanı Rahmi Aktepe imza koydu. 

İmza töreninden konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Türkiye Cumhuriyetinin teknolojiyi ve çağı yakalama konusundaki çalışmalarını gördükçe, bunda gurur duyduklarını söyledi. Arıklı, “Bilişim teknolojisi çok önemli. TBD’nin bilgi ve birikimleri bizim için çok önemli. BTHK bizim en önemli kuruluşlarımızdan bir tanesi. Bilişim derneği ile BTHK arasındaki protokol bize ciddi şekilde katkı koyacaktır” dedi. TBD’nin KKTC’de bir temsilcilik açması ve daha sonra da dernekleşmek suretiyle faaliyet göstermesinin en büyük arzusu olduğunu ifade eden Arıklı, “Bu konuda da şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 17-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Kamu-BİB’25 ve BİMY’29 Bütünleşik Etkinliği çerçevesinde imzalanan protokol, KKTC’nin bilişim teknolojilerinden etkin ve verimli bir şekilde yararlanması ve bundan katma değer elde etmesini amaçlıyor. Protokol ayrıca siber güvenlik, sosyal medyanın doğru ve etik kullanımı, siber zorbalığa karşı farkındalığın arttırılmasına yönelik eğitim, bilgilendirme, yarışma ve benzeri çalışmalar yapmayı hedefliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.