Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Başbakan Üstel, TC Milli Eğitim Bakanı Özer'i kabul etti

GÜNCEL 25.01.2023 - 17:11, Güncelleme: 25.01.2023 - 17:11
 

Başbakan Üstel, TC Milli Eğitim Bakanı Özer'i kabul etti

Başbakan Ünal Üstel, ülkemizde temaslarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Başbakanlık Şeref Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’da hazır bulundu. Başbakan Ünal Üstel konuşmasında, TC Milli Eğitim Bakanı’nın KKTC’ye ziyarette bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitimin önemine dikkat çekti. Eğitimin ülke ekonomisinin dayandığı temel unsurlardan biri olduğunu belirten Üstel, KKTC’nin bir eğitim adası olduğunu ve eğitimin lokomotif sektörlerden biri konumunda bulunduğunu ifade etti. “Eğitim alanında Türkiye Cumhuriyeti’nin bilgi ve birikiminden, müşterek çalışmalarından büyük mutluluk duyuyoruz” diyen Başbakan Üstel, bu alanda ilgili bakanlıklar arası yapılan temasların önemine vurgu yaptı. Ülkemizin bir üniversite adası olduğunun altını çizen Üstel, ilk ve orta dereceli okullarda da eğitimi ileriye götürmek, kaliteyi artırmak, yenilikler yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti ile istişare içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti. TC Milli Eğitim Bakanı Özer konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı olarak KKTC’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Özer, eğitim alanında iş birliğini güçlendirmek ve KKTC’de eğitim kalitesini artırmak adına temaslarda bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin eğitimde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdiğini belirten Özer, eğitim önündeki tüm antidemokratik uygulamaların kaldırıldığını ve eğitim sisteminin demokratik bir hale getirildiğini kaydetti. Türkiye’nin her alanda dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke olduğunu kaydeden Özer, Türkiye’nin eğitim alanında da diğer ülkelerdeki gelişmeleri izleyen ve deneyimlerini aktaran bir ülke konumunda olduğunu söyledi. Özer, bu anlamda tüm bilgi ve birikimleri KKTC ile paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.
Başbakan Ünal Üstel, ülkemizde temaslarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’da hazır bulundu.

Başbakan Ünal Üstel konuşmasında, TC Milli Eğitim Bakanı’nın KKTC’ye ziyarette bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitimin önemine dikkat çekti.

Eğitimin ülke ekonomisinin dayandığı temel unsurlardan biri olduğunu belirten Üstel, KKTC’nin bir eğitim adası olduğunu ve eğitimin lokomotif sektörlerden biri konumunda bulunduğunu ifade etti.

“Eğitim alanında Türkiye Cumhuriyeti’nin bilgi ve birikiminden, müşterek çalışmalarından büyük mutluluk duyuyoruz” diyen Başbakan Üstel, bu alanda ilgili bakanlıklar arası yapılan temasların önemine vurgu yaptı.

Ülkemizin bir üniversite adası olduğunun altını çizen Üstel, ilk ve orta dereceli okullarda da eğitimi ileriye götürmek, kaliteyi artırmak, yenilikler yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti ile istişare içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

TC Milli Eğitim Bakanı Özer konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı olarak KKTC’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Özer, eğitim alanında iş birliğini güçlendirmek ve KKTC’de eğitim kalitesini artırmak adına temaslarda bulunduğunu belirtti.

Türkiye’nin eğitimde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdiğini belirten Özer, eğitim önündeki tüm antidemokratik uygulamaların kaldırıldığını ve eğitim sisteminin demokratik bir hale getirildiğini kaydetti. Türkiye’nin her alanda dinleyen değil, sözü

dinlenen bir ülke olduğunu kaydeden Özer, Türkiye’nin eğitim alanında da diğer ülkelerdeki gelişmeleri izleyen ve deneyimlerini aktaran bir ülke konumunda olduğunu söyledi. Özer, bu anlamda tüm bilgi ve birikimleri KKTC ile paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.