Atakom
Serena
MERIT

Baybars: Sanayi bölgelerinde sanayi dışı kiralamalar yapılıyor

GÜNCEL 17.10.2022 - 19:33, Güncelleme: 17.10.2022 - 19:33
 

Baybars: Sanayi bölgelerinde sanayi dışı kiralamalar yapılıyor

Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars, Organize Sanayi Bölgeleri Yasa Tasarısının toplumun yıllardır beklediği bir yasa tasarısı olduğunu ancak eksiklikler içerdiğini söyledi.
Baybars, sanayi sektörünün ekonominin kalkınması için önemli olduğunu söyleyerek, üretim gücü ve kapasitesi yüksek bir sektörü canlandırmak, sinerji oluşturulması için organize sanayi bölgesi oluşturmanın önemli olduğunu belirtti. Sanayi bölgelerinin altyapı yetersizliği, çevre kirliliği ve devlete ait arazilerin kiralanması noktasında sanayi dışı kiralamalar yapılması, denetim ve yetki gibi sorunları bulunduğunu dile getiren Baybars, bu sorunların çözümü noktasında Sanayi Dairesinin etkili olamadığını savundu. Baybars, kiralamalarda keyfiliğin bir noktaya kadar engelleneceğini ancak kriterler noktasında eksiklikler bulunduğunu ileri sürdü. Baybars, yasa tasarısının sanayicinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak nitelikte olduğunu savundu. Tasarıda özel sanayi bölgesi ilanıyla ilgili kriter bulunmadığını söyleyen Baybars, belli özellikli sanayi dallarına izin verilecekse tanımlama yapılması gerektiğini ancak bunun yapılmadığı eleştirisinde bulundu.   Tasarıdaki en olumlu konunun bölge kurulları ve bölge komisyonu kurulması olduğunu ifade eden Baybars, komisyonun bütçesine ilişkin eleştiriler de yaptı. İmar Planlarına değinilmemesini eleştiren Baybars, yasanın aceleye geldiğini savundu.
Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars, Organize Sanayi Bölgeleri Yasa Tasarısının toplumun yıllardır beklediği bir yasa tasarısı olduğunu ancak eksiklikler içerdiğini söyledi.

Baybars, sanayi sektörünün ekonominin kalkınması için önemli olduğunu söyleyerek, üretim gücü ve kapasitesi yüksek bir sektörü canlandırmak, sinerji oluşturulması için organize sanayi bölgesi oluşturmanın önemli olduğunu belirtti.

Sanayi bölgelerinin altyapı yetersizliği, çevre kirliliği ve devlete ait arazilerin kiralanması noktasında sanayi dışı kiralamalar yapılması, denetim ve yetki gibi sorunları bulunduğunu dile getiren Baybars, bu sorunların çözümü noktasında Sanayi Dairesinin etkili olamadığını savundu.

Baybars, kiralamalarda keyfiliğin bir noktaya kadar engelleneceğini ancak kriterler noktasında eksiklikler bulunduğunu ileri sürdü.

Baybars, yasa tasarısının sanayicinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak nitelikte olduğunu savundu.

Tasarıda özel sanayi bölgesi ilanıyla ilgili kriter bulunmadığını söyleyen Baybars, belli özellikli sanayi dallarına izin verilecekse tanımlama yapılması gerektiğini ancak bunun yapılmadığı eleştirisinde bulundu.  

Tasarıdaki en olumlu konunun bölge kurulları ve bölge komisyonu kurulması olduğunu ifade eden Baybars, komisyonun bütçesine ilişkin eleştiriler de yaptı.

İmar Planlarına değinilmemesini eleştiren Baybars, yasanın aceleye geldiğini savundu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.