Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Cihangir Teknik Direktörü Davulcu 11 Kasım 2024 tarihine kadar yedek kulübesine giremeyecek.

GÜNCEL 11.05.2024 - 10:06, Güncelleme: 11.05.2024 - 10:14
 

Cihangir Teknik Direktörü Davulcu 11 Kasım 2024 tarihine kadar yedek kulübesine giremeyecek.

KTFF Disiplin Kurulu, Cihangir teknik direktörü Toygar Davulcu'nun sosyal medyadaki açıklamaları ile ilgili toplandı. Kurulu Davulcu'ya 6 ay ceza verdi. Cihangir Teknik Direktörü 11 Kasım 2024 tarihine kadar yedek kulübesine giremeyecek.
Alınan karar şöyle; 1) AKSA Süper Lig takımlarından Cihangir GSK’nin 1032 lisans numaralı Teknik Direktörü Toygar Davulcu’nun 07.05.2024 tarihinde Tribün Kıbrıs’a vermiş olduğu beyanatlar KTFF Soruşturma Mercii 08.05.2024 tarih ve DS-22/2023-2024 numaralı sevk yazısı ile sevk edilmiştir. Konu mesele ile ilgili Sn. Toygar Davulcu’nun yapmış olduğu açıklama ve/veya beyanlar tarafımızdan tetkik ve tezekkür edilmiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki futbolun paydaşları ola antrenörlerin ve/veya kulüp görevlilerinin bu şekilde kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, itham edici, kamuoyunu kışkırtıcı ve futbolun saygınlığını zedelemeye yönelik söz ve/veya davranışlarda bulunmasını tasvip etmemekteyiz. Bu tarz söylemlerde bulunmaktan kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz. Kıbrıs Türk futbolunun tüm paydaşları ile birlikte futbolun gelişmesi için çaba göstermesi gerektiğine vurgu yaparız. Yapılan inceleme ile birlikte Sn. Toygar Davulcu huzurumuza gelerek savunma yapmıştır. Yapmış olduğu değerlendirmede Sn. Toygar Davulcu’nun özellikle futbolda adalet olmadığı, teşvik priminin yasal olduğu, üç sarı kartların dört sarı kart olmasının yasallaştırıldığı, hakemler Utku Hamamcıoğlu,  Evren Karademir, Ali Özer ve Osman Özpaşa’nın formsuz olduğunu ve verdikleri veya vermedikleri kararlar nedeniyle ligin kaderini belirlediklerini, aslında bu noktada Merkez Hakem Kurulu başkanının değil KTFF Başkanı’nın sorumlu olduğunu, KTFF Başkanı’nın federasyonu yönetemediğini, yönetildiğini KTFF’nin forması olmasına rağmen Milli Takımı olmadığı yönünde beyanlarda bulunduğuna bulgu yaparız. Sn. Toygar Davulcu huzurumuzda yaptığı savunmada,  özellikle KTFF Başkanı’nın şahsına yönelik söylemiş olduklarından dolayı üzgün olduğunu belirtmiştir. Ancak,  hakemlerle ilgili yaptığı beyanların kendi görüşü olduğunu, sadece formsuz olduklarını söylediğini, herhangi bir hakaret ve kişilik haklarına yönelik bir itham olmadığını belirtmiştir. Yapılan inceleme, alınan savunma değerlendirildikten sonra, verilecek olan cezanın Toygar Davulcu’nun DT 37 (1) maddesini ihlal ettiği kanaatine varırız. Dolayısı ile Toygar Davulcu’ya, 2023-2024 futbol sezonunda sona ermiş olmasını dikkate alarak,  işbu kararın yayınlandığı tarihten itibaren DT 37 (1) (c)  uyarınca 6 (Altı) ay hak mahrumiyeti cezası verilmesine oybirliği ile karar veririz."
KTFF Disiplin Kurulu, Cihangir teknik direktörü Toygar Davulcu'nun sosyal medyadaki açıklamaları ile ilgili toplandı. Kurulu Davulcu'ya 6 ay ceza verdi. Cihangir Teknik Direktörü 11 Kasım 2024 tarihine kadar yedek kulübesine giremeyecek.

Alınan karar şöyle;

1) AKSA Süper Lig takımlarından Cihangir GSK’nin 1032 lisans numaralı Teknik Direktörü Toygar Davulcu’nun 07.05.2024 tarihinde Tribün Kıbrıs’a vermiş olduğu beyanatlar KTFF Soruşturma Mercii 08.05.2024 tarih ve DS-22/2023-2024 numaralı sevk yazısı ile sevk edilmiştir.

Konu mesele ile ilgili Sn. Toygar Davulcu’nun yapmış olduğu açıklama ve/veya beyanlar tarafımızdan tetkik ve tezekkür edilmiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki futbolun paydaşları ola antrenörlerin ve/veya kulüp görevlilerinin bu şekilde kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, itham edici, kamuoyunu kışkırtıcı ve futbolun saygınlığını zedelemeye yönelik söz ve/veya davranışlarda bulunmasını tasvip etmemekteyiz. Bu tarz söylemlerde bulunmaktan kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz. Kıbrıs Türk futbolunun tüm paydaşları ile birlikte futbolun gelişmesi için çaba göstermesi gerektiğine vurgu yaparız.

Yapılan inceleme ile birlikte Sn. Toygar Davulcu huzurumuza gelerek savunma yapmıştır. Yapmış olduğu değerlendirmede Sn. Toygar Davulcu’nun özellikle futbolda adalet olmadığı, teşvik priminin yasal olduğu, üç sarı kartların dört sarı kart olmasının yasallaştırıldığı, hakemler Utku Hamamcıoğlu,  Evren Karademir, Ali Özer ve Osman Özpaşa’nın formsuz olduğunu ve verdikleri veya vermedikleri kararlar nedeniyle ligin kaderini belirlediklerini, aslında bu noktada Merkez Hakem Kurulu başkanının değil KTFF Başkanı’nın sorumlu olduğunu, KTFF Başkanı’nın federasyonu yönetemediğini, yönetildiğini KTFF’nin forması olmasına rağmen Milli Takımı olmadığı yönünde beyanlarda bulunduğuna bulgu yaparız.

Sn. Toygar Davulcu huzurumuzda yaptığı savunmada,  özellikle KTFF Başkanı’nın şahsına yönelik söylemiş olduklarından dolayı üzgün olduğunu belirtmiştir. Ancak,  hakemlerle ilgili yaptığı beyanların kendi görüşü olduğunu, sadece formsuz olduklarını söylediğini, herhangi bir hakaret ve kişilik haklarına yönelik bir itham olmadığını belirtmiştir.

Yapılan inceleme, alınan savunma değerlendirildikten sonra, verilecek olan cezanın Toygar Davulcu’nun DT 37 (1) maddesini ihlal ettiği kanaatine varırız. Dolayısı ile Toygar Davulcu’ya, 2023-2024 futbol sezonunda sona ermiş olmasını dikkate alarak,  işbu kararın yayınlandığı tarihten itibaren DT 37 (1) (c)  uyarınca 6 (Altı) ay hak mahrumiyeti cezası verilmesine oybirliği ile karar veririz."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.