Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

CTP Lefkoşa Milletvekili Sıla Usar İncirli ,“Depremin Sosyal ve Ekonomik Artçı Sarsıntıları” konulu güncel konuşma yaptı

GÜNCEL 07.03.2023 - 20:49, Güncelleme: 07.03.2023 - 20:49
 

CTP Lefkoşa Milletvekili Sıla Usar İncirli ,“Depremin Sosyal ve Ekonomik Artçı Sarsıntıları” konulu güncel konuşma yaptı

Depremin sosyo-ekonomik olarak artçı sarsıntıları olduğunu ifade eden İncirli, “ülkede zor günlerden geçiyoruz” cümlesini samimi bulmadığını belirterek, hükümeti eleştirdi.
  Şu anda hükümetin bahanesinin “deprem” olduğunu ve bunun ilk defa yaşanmadığını kaydeden İncirli, UBP’nin kemer sıkma politikası ve kesintilerin yeni olmadığını, gizli amacın bütçe açığını kapatmak olduğunu ileri sürdü. Depremle birlikte ülkede yeni ihtiyaçlar ortaya çıktığını dile getiren İncirli, ülkenin deprem kuşağı içerisinde olması nedeniyle yapı stokunun değerlendirilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Ülkeye gelen depremzedeler için de bir kaynak ayrılması gerektiğini ifade eden İncirli, bunların yapılması için maaşlardan kesintiye gidilmesine gerek olmadığını, kullanılabilecek kalemler olduğunu kaydetti. Ekonomiyi daraltan değil, ekonomiyi hareketlendiren çalışmalar yapılması gerekliliğine işaret eden Sıla Usar İncirli, hükümetten beklentilerinin bu olduğunu belirtti. Her geçen yıl ülkede yaşayan insanların gelirlerinden kaybettiğini dile getiren İncirli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün en önemli talebinin eşitlik olduğuna dikkat çekerek, ülkede istihdama katılım oranının erkeklerde yüzde 49, kadınlarda yüzde 30 olduğunu söyledi. Sıla Usar İncirli, genç işsizlik oranının ise 2022’de yüzde 21.4 olduğunu ifade etti. Hastanelerde parol bile olmadığını kaydeden İncirli, gereğinin yapılması gerektiğini belirtti. Hükümetin tedarik zincirlerine alternatif bulmasının elzem olduğunu dile getiren CTP Milletvekili İncirli, ülkenin insanlarının korunmasının önemini vurguladı.
Depremin sosyo-ekonomik olarak artçı sarsıntıları olduğunu ifade eden İncirli, “ülkede zor günlerden geçiyoruz” cümlesini samimi bulmadığını belirterek, hükümeti eleştirdi.

 

Şu anda hükümetin bahanesinin “deprem” olduğunu ve bunun ilk defa yaşanmadığını kaydeden İncirli, UBP’nin kemer sıkma politikası ve kesintilerin yeni olmadığını, gizli amacın bütçe açığını kapatmak olduğunu ileri sürdü.

Depremle birlikte ülkede yeni ihtiyaçlar ortaya çıktığını dile getiren İncirli, ülkenin deprem kuşağı içerisinde olması nedeniyle yapı stokunun değerlendirilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Ülkeye gelen depremzedeler için de bir kaynak ayrılması gerektiğini ifade eden İncirli, bunların yapılması için maaşlardan kesintiye gidilmesine gerek olmadığını, kullanılabilecek kalemler olduğunu kaydetti.

Ekonomiyi daraltan değil, ekonomiyi hareketlendiren çalışmalar yapılması gerekliliğine işaret eden Sıla Usar İncirli, hükümetten beklentilerinin bu olduğunu belirtti.

Her geçen yıl ülkede yaşayan insanların gelirlerinden kaybettiğini dile getiren İncirli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün en önemli talebinin eşitlik olduğuna dikkat çekerek, ülkede istihdama katılım oranının erkeklerde yüzde 49, kadınlarda yüzde 30 olduğunu söyledi. Sıla Usar İncirli, genç işsizlik oranının ise 2022’de yüzde 21.4 olduğunu ifade etti.

Hastanelerde parol bile olmadığını kaydeden İncirli, gereğinin yapılması gerektiğini belirtti. Hükümetin tedarik zincirlerine alternatif bulmasının elzem olduğunu dile getiren CTP Milletvekili İncirli, ülkenin insanlarının korunmasının önemini vurguladı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.