Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kalavaç Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı

GÜNCEL 21.04.2024 - 19:11, Güncelleme: 21.04.2024 - 19:23
 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kalavaç Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kalavaç Muhtarlığı ve Değirmenlik Akıncılar Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Kalavaç Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı.
 “Kalavaçlılar kültürlerine sahip çıkarak nesilden nesile aktardı” Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Festivalde yaptığı konuşmada, nesilden nesile yapılan çalışmalarla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceğe emin adımlarla taşınacağını vurguladı. Kalavaç’ta EOKA saldırılarına karşı direnen Mücahit bir halkın evlatları ve torunlarının  bağımsız, hür ve güven içinde festival düzenlediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; kültür, sanat, edebiyat, folklor ve geçmişten gelen haklarla Kıbrıs Türkü’nün yaşamını sürdürdüğünü ifade etti.     1571 yılından itibaren Türk toprağı olan Kalavaç’ta geleneklerin kuşaktan kuşağa aktarıldığını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, köy halkını gösterdikleri bağlılıktan dolayı tebrik etti.   Kalavaçlıların büyük şehirlere ve yurt dışına gidip oralarda da başarılar elde ederek kültürlerine sahip çıktığını aktaran Cumhurbaşkanı Tatar, tüm Kalavaçlılara sevgilerini iletti Kıbrıs Türkü’nün tek yürek olduğunu ve kalbinde KKTC’nin attığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta bir antlaşma olacaksa 2 devletin iş birliğine dayalı olacağının altını çizdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlüğü ve askeri varlığından vazgeçilmeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, Gazze’de yaşanları ve dünyanın birçok yerinde çatışmaları gördükçe Kıbrıs meselesinde yaşanacak bir zafiyetin, Kıbrıs Türkü’nü 1960’ların öncesine götüreceğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Tatar, Festivalin düzenlenmesinde emeği geçenleri ve katkı koyanları tebrik etti.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kalavaç Muhtarlığı ve Değirmenlik Akıncılar Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Kalavaç Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı.

 “Kalavaçlılar kültürlerine sahip çıkarak nesilden nesile aktardı”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Festivalde yaptığı konuşmada, nesilden nesile yapılan çalışmalarla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceğe emin adımlarla taşınacağını vurguladı.

Kalavaç’ta EOKA saldırılarına karşı direnen Mücahit bir halkın evlatları ve torunlarının  bağımsız, hür ve güven içinde festival düzenlediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; kültür, sanat, edebiyat, folklor ve geçmişten gelen haklarla Kıbrıs Türkü’nün yaşamını sürdürdüğünü ifade etti.

 


 
1571 yılından itibaren Türk toprağı olan Kalavaç’ta geleneklerin kuşaktan kuşağa aktarıldığını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, köy halkını gösterdikleri bağlılıktan dolayı tebrik etti.
 
Kalavaçlıların büyük şehirlere ve yurt dışına gidip oralarda da başarılar elde ederek kültürlerine sahip çıktığını aktaran Cumhurbaşkanı Tatar, tüm Kalavaçlılara sevgilerini iletti

Kıbrıs Türkü’nün tek yürek olduğunu ve kalbinde KKTC’nin attığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta bir antlaşma olacaksa 2 devletin iş birliğine dayalı olacağının altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlüğü ve askeri varlığından vazgeçilmeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, Gazze’de yaşanları ve dünyanın birçok yerinde çatışmaları gördükçe Kıbrıs meselesinde yaşanacak bir zafiyetin, Kıbrıs Türkü’nü 1960’ların öncesine götüreceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Festivalin düzenlenmesinde emeği geçenleri ve katkı koyanları tebrik etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.