Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Emek-İş Sendikası’nın 22. Olağan Genel Kurulu yapıldı

GÜNCEL 13.05.2024 - 18:53, Güncelleme: 13.05.2024 - 18:53
 

Emek-İş Sendikası’nın 22. Olağan Genel Kurulu yapıldı

DEV-İŞ Federasyonu'na bağlı Emek-İş Sendikası'nın 22. Olağan Genel Kurulu, cumartesi DEV-İŞ Merkezi'ndeki Ahmet Sadi Toplantı Salonu'nda yapıldı.
  Sendikadan verilen bilgiye göre, gündem gereği Divan Oluşumunda DEV-İŞ Eski Başkanı Ali Gulle, Divan Sekreterliklerine Civan Mert ile Serap Göktaş görev aldı. Genel Kurul'da  Faaliyet Raporu ve Mali Rapor oy birliğiyle kabul edildi.   DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam yaptığı konuşmada hayatta olmayan işçi önderleri  eski Emek-İş eski Başkanı İsmail Özbarış'ı ve  eski DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis’i saygı ve rahmetle anarak, sendikal harekete yaptıkları katkılarını unutmayacaklarını belirtti.   Aşam, Kıbrıs sorunu konusunda; DEV-İŞ’in ve Emek-İş’in, kuruldukları günden beri, Kıbrıs’ın yeniden birleştirilmesi konusundaki dik duruşunu, ilk günkü gibi devam ettirdiklerini vurguladı. Her koşulda birleşik Federal Kıbrıs tezini savunmaya devam edeceklerini söyledi. Emek-İş Genel Kurulu'nda 3 karar tasarısı ("Birleşik Federal Kıbrıs için mücadeleye devam", "Neo Liberal Dayatmacı Ekonomik Paketlere Karşı Direniş," "Savaşlara ve Adaletsizliğe Karşı Uluslararası İşçi Dayanışmasını Yükseltelim" ) görüşülüp oy birliği ile onayladı.     Organların seçimi maddesinde ise yeni dönemde görev alacak kişiler belirlendi. Yönetim Kurulu’nun kendi arasında yaptığı görev dağılımı şöyle; “Başkan Doğukan Akdeniz, Genel Sekreter Ogün Öneri, Veznedar Çağan Gulamkadir, Burçin Kişmir, Faal Üye Erdoğan Cengiz Denetim Kurulu: Ozay Kaya, İpek Altınışık, Civan Mert Onur Kurulu: Ali Kahvecioğulları, Zarif Gulamkadir, Şafak İlktaç” Dilek ve temenniler bölümünde delegeler söz alıp çeşitli işçi sorunları konusunda görüş belirtti.
DEV-İŞ Federasyonu'na bağlı Emek-İş Sendikası'nın 22. Olağan Genel Kurulu, cumartesi DEV-İŞ Merkezi'ndeki Ahmet Sadi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

 

Sendikadan verilen bilgiye göre, gündem gereği Divan Oluşumunda DEV-İŞ Eski Başkanı Ali Gulle, Divan Sekreterliklerine Civan Mert ile Serap Göktaş görev aldı.

Genel Kurul'da  Faaliyet Raporu ve Mali Rapor oy birliğiyle kabul edildi.

 

DEV-İŞ Başkanı Koral Aşam yaptığı konuşmada hayatta olmayan işçi önderleri  eski Emek-İş eski Başkanı İsmail Özbarış'ı ve  eski DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis’i saygı ve rahmetle anarak, sendikal harekete yaptıkları katkılarını unutmayacaklarını belirtti.

 

Aşam, Kıbrıs sorunu konusunda; DEV-İŞ’in ve Emek-İş’in, kuruldukları günden beri, Kıbrıs’ın yeniden birleştirilmesi konusundaki dik duruşunu, ilk günkü gibi devam ettirdiklerini vurguladı. Her koşulda birleşik Federal Kıbrıs tezini savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Emek-İş Genel Kurulu'nda 3 karar tasarısı ("Birleşik Federal Kıbrıs için mücadeleye devam", "Neo Liberal Dayatmacı Ekonomik Paketlere Karşı Direniş," "Savaşlara ve Adaletsizliğe Karşı Uluslararası İşçi Dayanışmasını Yükseltelim" ) görüşülüp oy birliği ile onayladı.

 

 

Organların seçimi maddesinde ise yeni dönemde görev alacak kişiler belirlendi.

Yönetim Kurulu’nun kendi arasında yaptığı görev dağılımı şöyle;

“Başkan Doğukan Akdeniz, Genel Sekreter Ogün Öneri, Veznedar Çağan Gulamkadir, Burçin Kişmir, Faal Üye Erdoğan Cengiz

Denetim Kurulu: Ozay Kaya, İpek Altınışık, Civan Mert

Onur Kurulu: Ali Kahvecioğulları, Zarif Gulamkadir, Şafak İlktaç”

Dilek ve temenniler bölümünde delegeler söz alıp çeşitli işçi sorunları konusunda görüş belirtti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.