Atakom
Serena
girne belediyse
GRAND SAPHIRE

GAÜ'de, Rauf Raif Denktaş'ın doğumunun 100'üncü yıldönümü anma etkinliği gerçekleştirildi

GÜNCEL 28.01.2024 - 13:44, Güncelleme: 28.01.2024 - 13:44
 

GAÜ'de, Rauf Raif Denktaş'ın doğumunun 100'üncü yıldönümü anma etkinliği gerçekleştirildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın '100.üncü Doğum Yılı' nedeniyle düzenlenen etkinlik, GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi'nde geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi.
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İletişim Fakültesi'nin ev sahipliğinde, Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Eko Avrasya Vakfı ve Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu (BRT) işbirliğinde düzenlenen; Bir vatansever, bir lider, bir halk kahramanı ve bir baba olarak  "Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş/ TOROS 100 Yaşında Anma ve Anımsatma" programına aile üyeleri Serdar, Değer ve Ender Denktaş da katıldılar.  Merhum Lider Rauf Denktaş'ın hatırasını paylaşmak için geceye katılan tüm davetlilerin duygusal anlar yaşadığı programa; Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla Karaca,  Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt, Eko Avrasya Vakfı Başkanı Hikmet Eren ve beraberlerindeki heyetler yanında; GAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Erdal, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, Rektör Yrd. Prof. Dr. Tülin Bodamyalı, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Rektör Yrd. Prof. Dr. Tutku Akter Gökaşan, GAÜ Genel Sekreteri Aylin Ayhan ve diğer akademik-idari kadro da katılım gösterdi. "BİTMEYECEK VATAN VE HÜRRİYET MÜCADELESİ" Etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada; Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın 'bitmeyecek' vatan ve hürriyet mücadelesini hatırlatan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman Saygılı, kendisini hayattayken tanımak ve onun öğütlerinden yararlanmak anlamında duyduğu mutluluğu belirtti. 'Denktaş Vakfı' Başkanı Serdar Denktaş, Eko Avrasya Vakfı Başkanı Hikmet Eren ve Başbakan Yrd. Fikri Ataoğlu'nun da söz aldığı etkinlik; Yrd. Doç. Dr. Muharrem Özdemir'in yapım ve yönetmenliğini yaptığı "Babam Denktaş" adlı belgesel gösterimi ve Kaval Sanatçısı Murat Toraman'ın eşliğinde Piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun "Senfoni Türk" adlı piyano uyarlamaları dinletisiyle son buldu.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın '100.üncü Doğum Yılı' nedeniyle düzenlenen etkinlik, GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi'nde geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İletişim Fakültesi'nin ev sahipliğinde, Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Eko Avrasya Vakfı ve Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu (BRT) işbirliğinde düzenlenen; Bir vatansever, bir lider, bir halk kahramanı ve bir baba olarak  "Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş/ TOROS 100 Yaşında Anma ve Anımsatma" programına aile üyeleri Serdar, Değer ve Ender Denktaş da katıldılar. 

Merhum Lider Rauf Denktaş'ın hatırasını paylaşmak için geceye katılan tüm davetlilerin duygusal anlar yaşadığı programa; Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla Karaca,  Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt, Eko Avrasya Vakfı Başkanı Hikmet Eren ve beraberlerindeki heyetler yanında; GAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Erdal, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, Rektör Yrd. Prof. Dr. Tülin Bodamyalı, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Rektör Yrd. Prof. Dr. Tutku Akter Gökaşan, GAÜ Genel Sekreteri Aylin Ayhan ve diğer akademik-idari kadro da katılım gösterdi.

"BİTMEYECEK VATAN VE HÜRRİYET MÜCADELESİ"

Etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada; Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın 'bitmeyecek' vatan ve hürriyet mücadelesini hatırlatan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman Saygılı, kendisini hayattayken tanımak ve onun öğütlerinden yararlanmak anlamında duyduğu mutluluğu belirtti. 'Denktaş Vakfı' Başkanı Serdar Denktaş, Eko Avrasya Vakfı Başkanı Hikmet Eren ve Başbakan Yrd. Fikri Ataoğlu'nun da söz aldığı etkinlik; Yrd. Doç. Dr. Muharrem Özdemir'in yapım ve yönetmenliğini yaptığı "Babam Denktaş" adlı belgesel gösterimi ve Kaval Sanatçısı Murat Toraman'ın eşliğinde Piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun "Senfoni Türk" adlı piyano uyarlamaları dinletisiyle son buldu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu