Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 19:23
 
‘12. sınıf öğrencisiyim. 3 arkadaşım pozitif. Karantinadayız.’
Karantinadaki öğrenciler konuştu...
GÜNCEL Haberi
 ‘12. sınıf öğrencisiyim. 3 arkadaşım pozitif. Karantinadayız.’

haber detay detay üstü

Zirve Kıbrıs Özel

 

Zirve Kıbrıs’ın 3 gün önce ‘Çok sayıda öğrenci pozitif’ başlıklı haberinde, 12. sınıfların neden yüzyüze eğitime başlamaması gerektiğiyle ilgili vatandaş, veli ve öğrencilerin endişelerini dile getirmiştik. Haberimizle ilgili pek çok olumlu ve olumsuz yorum aldık. Habere yalan diyenler de oldu ancak biz bu haberde birşey iddia etmemiş yukarıda da yazdığımız gibi vatandaş, veli ve öğrencilerin konuyla ilgili hassasiyetini ve Orta Öğretim Sendikası olan KTOEÖS’ün yaptığı araştırmadan ve bazı kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilerden yola çıkarak gerçekleri ortaya koymuştuk.

 

Bu hassasiyetin kanıtı da iki öğrencimizin ki, biri 12. Sınıf olduğunu beyan etmiştir,  yaptığı yorumlardır. İşte o yorumlar:

 

Haber doğrudur ben Anafartalar lisesii öğrencisiyim şuan pozitifim oteldeyim benim gibi pozitif olan okuldan arkadaşlarım var bu kadar poztif olmasına rağmen öğrencileri halen okula getirmek için çabalıyorlar ben okuldan kaptım virüsü ailemede bulaştırdim bunun hesabını kim verecek ailemede pozitif arkadaşlarımda poztif bir açıklama yapılmasını istiyorum...”

 

“Anafartalar da okuyorum 12 sınıf öğrencisiyim 3 arkadaşımızın pozitif biz de temaslı olarak karantinaya alındık haber doğrudur yani.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘12., sınıf, öğrencisiyim., 3, arkadaşım, pozitif., Karantinadayız.’,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı