Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Hollanda'da rehine krizi: Kafedekiler rehin alındı, polis bölgeyi boşalttı

DÜNYA 30.03.2024 - 13:14, Güncelleme: 30.03.2024 - 13:14
 

Hollanda'da rehine krizi: Kafedekiler rehin alındı, polis bölgeyi boşalttı

Yerel yetkililerin bildirdiğine göre Hollanda'nın doğusundaki Ede kasabasında bir kafede birkaç kişi rehin alındı. Bölgedeki evler tahliye edildi.
Polisten yapılan açıklamada, saldırının nedenine ilişkin pek çok soru işareti bulunduğu, ancak şu anda bi terör işareti olduğuna dair herhangi bir belirti olmadığı kaydedildi. Hollanda'nın orta kesimindeki bir kasabada rehine krizi yaşanıyor. Polis, Ede kasabasındaki bir kafede birkaç kişi rehin alındığını, bölgedeki evlerin boşaltıldığını ve şehir merkezinin kapatıldığını söyledi. Polisin açıklamasında, Ede'deki olayla ilgili olarak "terör motifinden" şüphelenmek için şu anda bir neden bulunmadığı belirtildi. Kaç kişinin alıkonulduğuna ilişkin bilgi paylaşılmazken, yerel medya yaklaşık dört ya da beş kişinin olaya karıştığını bildirdi. Polis, bir kafenin etrafındaki kordonu temizlediklerini ve yaklaşık 150 evin sakinlerinin güvenli bir yere götürüldüğünü söyledi. Yerel belediye, internet sitesinden yaptığı açıklamada, şehir merkezinin kapatıldığını ve olay yerinde çevik kuvvet polisi ile patlayıcı uzmanlarının bulunduğunu belirtti. Yetkililer bölge sakinlerine şehir merkezinden uzak durmaları çağrısında bulunurken tren trafiği de yönlendirildi ve şu açıklama yapıldı: "Saldırının nedenine ilişkin pek çok soru işareti olduğunu görüyoruz. Şu anda terörist bir nedene dair herhangi bir belirti yok." 
Yerel yetkililerin bildirdiğine göre Hollanda'nın doğusundaki Ede kasabasında bir kafede birkaç kişi rehin alındı. Bölgedeki evler tahliye edildi.

Polisten yapılan açıklamada, saldırının nedenine ilişkin pek çok soru işareti bulunduğu, ancak şu anda bi terör işareti olduğuna dair herhangi bir belirti olmadığı kaydedildi.

Hollanda'nın orta kesimindeki bir kasabada rehine krizi yaşanıyor.

Polis, Ede kasabasındaki bir kafede birkaç kişi rehin alındığını, bölgedeki evlerin boşaltıldığını ve şehir merkezinin kapatıldığını söyledi.

Polisin açıklamasında, Ede'deki olayla ilgili olarak "terör motifinden" şüphelenmek için şu anda bir neden bulunmadığı belirtildi.

Kaç kişinin alıkonulduğuna ilişkin bilgi paylaşılmazken, yerel medya yaklaşık dört ya da beş kişinin olaya karıştığını bildirdi.

Polis, bir kafenin etrafındaki kordonu temizlediklerini ve yaklaşık 150 evin sakinlerinin güvenli bir yere götürüldüğünü söyledi.