Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

HP MYO Üyesi ve Diş Hekimi Köroğlu: Bir tıp doktoru olarak utanıyorum

GÜNCEL 19.01.2023 - 11:33, Güncelleme: 19.01.2023 - 11:33
 

HP MYO Üyesi ve Diş Hekimi Köroğlu: Bir tıp doktoru olarak utanıyorum

Halkın Partisi (HP) MYO Üyesi ve Diş Hekimi Teksen Köroğlu kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla hükümete ateş püskürdü.
Sağlık sisteminde gelinen son noktayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklayan Köroğlu’nun gönderisi kısa sürede birçok paylaşım aldı. 95 yaşındaki hastaya tarihi geçmiş ilaçlar verildiğine dikkat çeken Köroğlu, bir tıp doktoru olarak utandığını kaydetti.  Köroğlu’nun açıklaması şu şekilde:  “Bu ülkenin basiretsiz yöneticileri yıllardır yaptıkları hatalar ve günü kurtarma koltuğu koruma ve kurdukları sistemi işbirlikçileri ile oluşturdukları zümrenin çıkar ve menfaati uğruna KKTC devleti ve halkını bugünkü her kurumu ile batık ve gittikçe içinden çıkılmaz hallere getirmiştir. Bu basiretsiz yönetimler ve yöneticileri tabii ki yanlarında kirli siyasetçileri ile Devletin kamunun bütün kurumlarını yok ederek vatandaşın sağlığından refahından ekmeğinden çocuklarımızı geleceğinden, gençlerimizi ülkesinden etmiştir. Bu nasıl basiretsiz bir yönetimdir ki hiçbir kurumunda tutar taraf bırakmamıştır. Uzatmayayım çünkü ucunu bulamayacağız bu haklı isyanların ve isyanımın. Ve sağlık sistemimiz. 95 yaşında bir nenemiz, anamız, kadınımız ölüme beş kala sağlık sisteminin neferleri tarafından devletin hastanesinden evine gönderiliyor. Konuşamıyor, yiyemiyor damar yolundan besleniyor, öldü ölüyor. Bu insanımıza devletimiz sağlık kurumu sağlık ordusu artık lüzumsuz çöp muamelesi ile evine gönderiyor. Yaşayan bir cana çöp muamelesi yapmak. Yazıklar olsun hepinize yazıklar olsun. Ve de yalnız damardan beslenebilen bu anamıza sadece iki günlük damardan intra venöz verilecek onu besleyecek serum sıvısını da gıdası olarak veriyorlar. Hem de tarihi geçmiş olarak. Evet tarihi geçmiş olarak. Çöpe atılacak ilacı veriyorlar. Otuz günlük reçete yazılıyor ama iki tane tarihi geçmiş veriliyor hasta yakınlarına. Belli ki ilaç ta yok eskiler bitiriliyor. Ve bu nenemizin damarları da tıkalı olduğu için evinde bu serumu da verilemiyor şimdi. Bu kadını devlet hastanesinden gönderenler tarihi geçmeyen  bir öneriniz var mı? İnsansanız eğer insani vicdan taşıyorsanız karşınızdakinin de bir insan olduğunu asla unutmayacaksınız. Hiçbir suçun haksızlığın yolsuzluğun ne yaptığının nerden bulduğunun hesabını sormayanlar bedelini ödetmeyenler Allah’ın verdiği ömrü bile değiştirenlerin hesabını sorar mı dersiniz…. Öncelikle bir tıp mensubu olarak utanıyorum. Bir insan olarak utanıyorum. Ömrünü adadığın vatanın, evlatlar verdiğin seni çöpe atan bu Devletinin bu kurumlarından biri olan Sağlık sisteminin hiç olmadı ölmeden yetişip senden özür dilemesi için bunları yazıyor ve noktamı  koyuyorum. Ve görmek istiyorum umudumu yitirmediğim insanlık umudumu, insan vicdanını!”
Halkın Partisi (HP) MYO Üyesi ve Diş Hekimi Teksen Köroğlu kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla hükümete ateş püskürdü.

Sağlık sisteminde gelinen son noktayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklayan Köroğlu’nun gönderisi kısa sürede birçok paylaşım aldı. 95 yaşındaki hastaya tarihi geçmiş ilaçlar verildiğine dikkat çeken Köroğlu, bir tıp doktoru olarak utandığını kaydetti. 


Köroğlu’nun açıklaması şu şekilde: 
“Bu ülkenin basiretsiz yöneticileri yıllardır yaptıkları hatalar ve günü kurtarma koltuğu koruma ve kurdukları sistemi işbirlikçileri ile oluşturdukları zümrenin çıkar ve menfaati uğruna KKTC devleti ve halkını bugünkü her kurumu ile batık ve gittikçe içinden çıkılmaz hallere getirmiştir. Bu basiretsiz yönetimler ve yöneticileri tabii ki yanlarında kirli siyasetçileri ile Devletin kamunun bütün kurumlarını yok ederek vatandaşın sağlığından refahından ekmeğinden çocuklarımızı geleceğinden, gençlerimizi ülkesinden etmiştir. Bu nasıl basiretsiz bir yönetimdir ki hiçbir kurumunda tutar taraf bırakmamıştır. Uzatmayayım çünkü ucunu bulamayacağız bu haklı isyanların ve isyanımın. Ve sağlık sistemimiz. 95 yaşında bir nenemiz, anamız, kadınımız ölüme beş kala sağlık sisteminin neferleri tarafından devletin hastanesinden evine gönderiliyor. Konuşamıyor, yiyemiyor damar yolundan besleniyor, öldü ölüyor. Bu insanımıza devletimiz sağlık kurumu sağlık ordusu artık lüzumsuz çöp muamelesi ile evine gönderiyor. Yaşayan bir cana çöp muamelesi yapmak. Yazıklar olsun hepinize yazıklar olsun. Ve de yalnız damardan beslenebilen bu anamıza sadece iki günlük damardan intra venöz verilecek onu besleyecek serum sıvısını da gıdası olarak veriyorlar. Hem de tarihi geçmiş olarak. Evet tarihi geçmiş olarak. Çöpe atılacak ilacı veriyorlar. Otuz günlük reçete yazılıyor ama iki tane tarihi geçmiş veriliyor hasta yakınlarına. Belli ki ilaç ta yok eskiler bitiriliyor. Ve bu nenemizin damarları da tıkalı olduğu için evinde bu serumu da verilemiyor şimdi. Bu kadını devlet hastanesinden gönderenler tarihi geçmeyen  bir öneriniz var mı? İnsansanız eğer insani vicdan taşıyorsanız karşınızdakinin de bir insan olduğunu asla unutmayacaksınız. Hiçbir suçun haksızlığın yolsuzluğun ne yaptığının nerden bulduğunun hesabını sormayanlar bedelini ödetmeyenler Allah’ın verdiği ömrü bile değiştirenlerin hesabını sorar mı dersiniz…. Öncelikle bir tıp mensubu olarak utanıyorum. Bir insan olarak utanıyorum. Ömrünü adadığın vatanın, evlatlar verdiğin seni çöpe atan bu Devletinin bu kurumlarından biri olan Sağlık sisteminin hiç olmadı ölmeden yetişip senden özür dilemesi için bunları yazıyor ve noktamı  koyuyorum. Ve görmek istiyorum umudumu yitirmediğim insanlık umudumu, insan vicdanını!”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.