Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz: "Herkes yaptığının bedelini ödemesi gerek"

GÜNCEL 26.03.2024 - 19:51, Güncelleme: 26.03.2024 - 19:51
 

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz: "Herkes yaptığının bedelini ödemesi gerek"

Meclis Genel Kurulu bugünkü çalışmalarını tamamladı. Genel Kurulun bir sonraki toplantısı 1 Nisan'da gerçekleştirlecek.
-Oğuz  Genel Kurulda söz alan İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, ülkedeki sorunları bildiklerini dile getirerek, Maliye ve Ekonomi Bakanlığının marketlerle ilgili denetimler yaptığını söyledi. Ülkedeki kaçak sorununun hep dillendirildiğini ve kaçak sayısının bilinmediğini dile getiren Oğuz, ülkeye başka amaçlarla gelip başka amaçlar için kalındığının tespit edildiğini kaydetti. Denetim eksikliğinin her yerde olduğunu ve  denetimlerin yapılması gerektiğini dile getiren Oğuz, denetim eksikliğinden kaynaklanan ve bugün yapılan soruşturmaların da sonuna kadar gidilmesi gerektiğini kaydetti. Temizlerin kirlileri temizlemesi gerektiğini dile getiren Oğuz, yapan ile yapmayanın ayırt edilmesi gerektiğini ve yapanın da cezasını sonuna kadar çekmesi gerektiğini belirtti. Kişilerin işediği  suçun partilere mal edilmemesi gerektiğini dile getiren Oğuz, herkesin yaptığının bedelini ödemesi gerektiğini söyledi. Oğuz, suçlu ile suçsuzun ayırt edilmesi gerektiğini kaydetti. Ülkeye öğrenci olarak gelenlerin öğrencilik yapması gerektiğini dile getiren Oğuz, kurumların sürekli denetlenmesi gerektiğini söyledi. Yükseköğrenimin önemli olduğunu fakat ülkenin güvenliğinin daha önemli olduğunu dile getiren Oğuz, ülkeye herkesin sokulmadığını söyledi ve ülkede kanunsuz kalanlar ile ilgili  çalışmalar yapıldığını kaydetti. Oğuz, içerdeki kayıt dışı iş gücünün kayıt altına alınması ve yurt dışındaki kaynağın çalışmalar tamamladıktan sonra açılması konusunda çalışma yapıldığını belirtti.
Meclis Genel Kurulu bugünkü çalışmalarını tamamladı. Genel Kurulun bir sonraki toplantısı 1 Nisan'da gerçekleştirlecek.

-Oğuz 

Genel Kurulda söz alan İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, ülkedeki sorunları bildiklerini dile getirerek, Maliye ve Ekonomi Bakanlığının marketlerle ilgili denetimler yaptığını söyledi.

Ülkedeki kaçak sorununun hep dillendirildiğini ve kaçak sayısının bilinmediğini dile getiren Oğuz, ülkeye başka amaçlarla gelip başka amaçlar için kalındığının tespit edildiğini kaydetti.

Denetim eksikliğinin her yerde olduğunu ve  denetimlerin yapılması gerektiğini dile getiren Oğuz, denetim eksikliğinden kaynaklanan ve bugün yapılan soruşturmaların da sonuna kadar gidilmesi gerektiğini kaydetti.

Temizlerin kirlileri temizlemesi gerektiğini dile getiren Oğuz, yapan ile yapmayanın ayırt edilmesi gerektiğini ve yapanın da cezasını sonuna kadar çekmesi gerektiğini belirtti.

Kişilerin işediği  suçun partilere mal edilmemesi gerektiğini dile getiren Oğuz, herkesin yaptığının bedelini ödemesi gerektiğini söyledi.

Oğuz, suçlu ile suçsuzun ayırt edilmesi gerektiğini kaydetti.

Ülkeye öğrenci olarak gelenlerin öğrencilik yapması gerektiğini dile getiren Oğuz, kurumların sürekli denetlenmesi gerektiğini söyledi.

Yükseköğrenimin önemli olduğunu fakat ülkenin güvenliğinin daha önemli olduğunu dile getiren Oğuz, ülkeye herkesin sokulmadığını söyledi ve ülkede kanunsuz kalanlar ile ilgili  çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Oğuz, içerdeki kayıt dışı iş gücünün kayıt altına alınması ve yurt dışındaki kaynağın çalışmalar tamamladıktan sonra açılması konusunda çalışma yapıldığını belirtti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.