Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Meclis yasama göreviyle toplandı

GÜNCEL 25.03.2024 - 14:54, Güncelleme: 25.03.2024 - 14:54
 

Meclis yasama göreviyle toplandı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yasama göreviyle toplandı.
Meclis Başkanı Zorlu Töre başkanlığında toplanan genel kurulda, ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı. Bu kısımda komitelerde ivedilikle görüşülen ve bugünkü gündemde yer alan tasarıların üçüncü görüşmelerinin de bugün yapılabilmesi için tezkereler onaya sunuldu. Buna göre, “Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Kamu Sağlık Çalışanları (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Atatürk Öğretmen Akademisi Kuruluş (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Emeklilik (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Güvenlik Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Sivil Savunma Teşkilatı Personel (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı"yla ilgili tezkereler oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra iç tüzüğün 62. maddesi uyarınca CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman söz aldı. 
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yasama göreviyle toplandı.

Meclis Başkanı Zorlu Töre başkanlığında toplanan genel kurulda, ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı.

Bu kısımda komitelerde ivedilikle görüşülen ve bugünkü gündemde yer alan tasarıların üçüncü görüşmelerinin de bugün yapılabilmesi için tezkereler onaya sunuldu.

Buna göre, “Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Kamu Sağlık Çalışanları (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Atatürk Öğretmen Akademisi Kuruluş (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Emeklilik (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Güvenlik Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Sivil Savunma Teşkilatı Personel (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı"yla ilgili tezkereler oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra iç tüzüğün 62. maddesi uyarınca CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman söz aldı. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.