Atakom
Serena

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu: KKTC, maaş ödemek üzerine kurulan bir devlet olmamalı

GÜNCEL 17.03.2023 - 18:29, Güncelleme: 17.03.2023 - 18:37
 

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu: KKTC, maaş ödemek üzerine kurulan bir devlet olmamalı

Zirve Kıbrıs Web TV’de Bâlâ Kayadelen’in bugünkü konuğu Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu oldu. 6 Şubat’ta Türkiye’deki meydana gelen deprem felaketinin izlerinin yaralarının çok derin olduğunu belirten Çavuşoğlu, yıllar içerisinde okulların tartışıldığının bilinen bir gerçeklik olduğunu kaydetti.
RİSK SIRALAMASI YAPILDI… Ülkemizde öncelikli okullar olmak kaydıyla tüm kamu kurumlarının binalarının riskini ölçmek için komite oluşturulduğunu ifade eden Çavuşoğlu, risk sıralaması yapıldığını söyledi. Okullarda eğitime ara verilmesiyle ilgili de konuşan Çavuşoğlu, kendi görüşünün ikinci eğitime geçmek olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, online eğitimin de istenmediğini kaydetti. Geçici bir çözüm olarak çadır kurulması noktasında bir anlaşmaya varıldığını dile getiren Çavuşoğlu, çocukların okula gitmesinin, sosyalleşmeleri ve normalleşmeleri açısından bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.  ELEŞTİRİLERE SAYGI GÖSTERDİK… Çavuşoğlu, söz konusu kararı alırken okul müdürleriyle birlikte olduğunun altını çizdi. “Eleştiri dozunu geçen eleştirilere bile saygı gösteriyoruz” diyen Çavuşoğlu, çadır konusunun bu ülkenin bir gerçeği olduğunu belirtti ve bundan utanılmaması gerektiğini yineledi. Yıllardır Milli Eğitim Bakanlığı olarak yüzlerce proje ürettiklerini dile getiren Çavuşoğlu, son yıllarda 13 okulu ülkeye kazandırdıklarını belirtti. İş insanlarının birçok konuda kendilerine destek olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, bugün dördüncü okulun imza törenine katılacağını kaydetti. Belediyelerle birlikte de birçok iş yaptıklarını söyleyen Çavuşoğlu, birçok yapılaşmaya gittiklerini belirtti. Nazım Çavuşoğlu, “160 okulumuz var. İşimiz çok uzun olacak. Bu veriler deprem riskine karşı verilerdir. Bir deprem olursa o riske göre bir sıralamadır. Halkımız bunu bilmelidir” ifadelerini kullandı.  CAN GÜVENLİĞİ BİRİNCİ SIRADA… Okulların bir kısmını yenilemenin milyarlarca Türk Lirası istediğine dikkat çeken Çavuşoğlu, “İnsanlarımızın can güvenliğini birinci sırada tutuyoruz” dedi. “Önümüzdeki günler bugünden daha güzel olacak” diyen Çavuşoğlu, her türlü tedbiri alacaklarını kaydetti. Çavuşoğlu, “Sendikaların fotoğraf çekip bizimle paylaştığımız sıkıntılar, deprem riskiyle alakalı değildir” dedi. “Son 3 buçuk yılda 13 okul kazandırdık” diye konuşan Çavuşoğlu, Kıbrıs’ın tarihinde bu kadar kısa sürede, bu kadar okul kazandıran olmadığını kaydetti. “KKTC, maaş ödemek üzerine kurulan bir devlet olmamalı” diyen Çavuşoğlu, maaş kesintisine karşı çıkılmasını eleştirdi. Nazım Çavuşoğlu, “10 bakanlığın toplam izaz ikramı 1 milyon Türk Lirası’dır. Bunun üzerinden algı oluşturacak söylemleri lütfen yapmayın” dedi.  “MUHARREM DÖVEÇ ORTAOKULU” PROJESİ EFSANE BİR PROJE… Çavuşoğlu, “Eğer bu devleti yaşatacaksak, gelir gider dengesi içerisinde yatırımlara da para ayırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, “Sendikanın yaptığı açıklamalar doğruymuş gibi, biz hiçbir şey yapmıyormuşuz gibi algıyı reddediyorum” dedi. Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Döveç Group tarafından inşa edilecek olan “Muharrem Döveç Ortaokulu” projesini “Efsane bir proje” olarak tanımladı. 900 civarı depremzede öğrencinin ülkemize geldiğini kaydeden Çavuşoğlu, Lefkoşa bölgesinin geçtiğimiz yıl inşa edilen okullar sayesinde, okul anlamında rahatlatıldığını söyledi.
Zirve Kıbrıs Web TV’de Bâlâ Kayadelen’in bugünkü konuğu Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu oldu. 6 Şubat’ta Türkiye’deki meydana gelen deprem felaketinin izlerinin yaralarının çok derin olduğunu belirten Çavuşoğlu, yıllar içerisinde okulların tartışıldığının bilinen bir gerçeklik olduğunu kaydetti.

RİSK SIRALAMASI YAPILDI…

Ülkemizde öncelikli okullar olmak kaydıyla tüm kamu kurumlarının binalarının riskini ölçmek için komite oluşturulduğunu ifade eden Çavuşoğlu, risk sıralaması yapıldığını söyledi. Okullarda eğitime ara verilmesiyle ilgili de konuşan Çavuşoğlu, kendi görüşünün ikinci eğitime geçmek olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, online eğitimin de istenmediğini kaydetti. Geçici bir çözüm olarak çadır kurulması noktasında bir anlaşmaya varıldığını dile getiren Çavuşoğlu, çocukların okula gitmesinin, sosyalleşmeleri ve normalleşmeleri açısından bir ihtiyaç olduğunu vurguladı. 

ELEŞTİRİLERE SAYGI GÖSTERDİK…

Çavuşoğlu, söz konusu kararı alırken okul müdürleriyle birlikte olduğunun altını çizdi. “Eleştiri dozunu geçen eleştirilere bile saygı gösteriyoruz” diyen Çavuşoğlu, çadır konusunun bu ülkenin bir gerçeği olduğunu belirtti ve bundan utanılmaması gerektiğini yineledi. Yıllardır Milli Eğitim Bakanlığı olarak yüzlerce proje ürettiklerini dile getiren Çavuşoğlu, son yıllarda 13 okulu ülkeye kazandırdıklarını belirtti. İş insanlarının birçok konuda kendilerine destek olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, bugün dördüncü okulun imza törenine katılacağını kaydetti. Belediyelerle birlikte de birçok iş yaptıklarını söyleyen Çavuşoğlu, birçok yapılaşmaya gittiklerini belirtti. Nazım Çavuşoğlu, “160 okulumuz var. İşimiz çok uzun olacak. Bu veriler deprem riskine karşı verilerdir. Bir deprem olursa o riske göre bir sıralamadır. Halkımız bunu bilmelidir” ifadelerini kullandı. 
CAN GÜVENLİĞİ BİRİNCİ SIRADA…

Okulların bir kısmını yenilemenin milyarlarca Türk Lirası istediğine dikkat çeken Çavuşoğlu, “İnsanlarımızın can güvenliğini birinci sırada tutuyoruz” dedi. “Önümüzdeki günler bugünden daha güzel olacak” diyen Çavuşoğlu, her türlü tedbiri alacaklarını kaydetti. Çavuşoğlu, “Sendikaların fotoğraf çekip bizimle paylaştığımız sıkıntılar, deprem riskiyle alakalı değildir” dedi. “Son 3 buçuk yılda 13 okul kazandırdık” diye konuşan Çavuşoğlu, Kıbrıs’ın tarihinde bu kadar kısa sürede, bu kadar okul kazandıran olmadığını kaydetti. “KKTC, maaş ödemek üzerine kurulan bir devlet olmamalı” diyen Çavuşoğlu, maaş kesintisine karşı çıkılmasını eleştirdi. Nazım Çavuşoğlu, “10 bakanlığın toplam izaz ikramı 1 milyon Türk Lirası’dır. Bunun üzerinden algı oluşturacak söylemleri lütfen yapmayın” dedi. 
“MUHARREM DÖVEÇ ORTAOKULU” PROJESİ EFSANE BİR PROJE…

Çavuşoğlu, “Eğer bu devleti yaşatacaksak, gelir gider dengesi içerisinde yatırımlara da para ayırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, “Sendikanın yaptığı açıklamalar doğruymuş gibi, biz hiçbir şey yapmıyormuşuz gibi algıyı reddediyorum” dedi. Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Döveç Group tarafından inşa edilecek olan “Muharrem Döveç Ortaokulu” projesini “Efsane bir proje” olarak tanımladı. 900 civarı depremzede öğrencinin ülkemize geldiğini kaydeden Çavuşoğlu, Lefkoşa bölgesinin geçtiğimiz yıl inşa edilen okullar sayesinde, okul anlamında rahatlatıldığını söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.