Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Seramik Atölyesi Döveç Group sponsorluğunda gerçekleştirildi

25.05.2022 - 10:49, Güncelleme: 29.08.2022 - 13:21
 

Seramik Atölyesi Döveç Group sponsorluğunda gerçekleştirildi

Müzeler Haftası Etkinlikleri kapsamında Seramik Atölyesi Döveç Group sponsorluğunda gerçekleştirildi.     1977 yılında, Uluslararası Müzeler Konseyi (International Council of Museums-ICOM) tarafından “müzelerin toplumsal gelişimdeki rolü konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak” amacı ile 18 Mayıs günü “Uluslararası Müze Günü (International Museum Day)” olarak ilan edilmiştir. KKTC’de ise 1986 yılında 18-24 Mayıs tarihleri arasındaki haftanın “Müzeler Haftası” olarak ilan edilmiş olup, bu kapsamda her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.     Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun katılımı ile bu yıl Şömineli Ev’de 23-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında İlkokul çocuklarımıza yönelik farkındalık yaratmak adına seramik eğitimi yapılmıştır.     Müze ziyaretleri ile çocuklar arkeoloji, sanat tarihi, kültür, coğrafya, tarih, bilim gibi alanlarla küçük yaşlarda tanışmaktadır. Müzeler bu alanların uygulama laboratuvarları olarak görülmektedir. Düşünce ve duyguları birleştirerek anlamlı deneyimler kazandıran müzeler çocukları öğrenmeye karşı motive etmektedir.    Sosyal sorumluluk etkinliklerinin önemine yeniden vurgu yapan Burçin Döveç, ‘’bu tarz etkinlikler düzenlemeyi ve katkı sağlamayı alışkanlık haline getirmek toplumumuza büyük fayda sağlayacaktır ve böyle faydalı etkinliklere imza atan Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’ne teşekkür ediyorum.’’ dedi. Eski Eserler ve Müzeler Dairesi ise katkılarından dolayı başta Burçin Döveç olmak üzere tüm Döveç Group’a teşekkürlerini iletti.    

Müzeler Haftası Etkinlikleri kapsamında Seramik Atölyesi Döveç Group sponsorluğunda gerçekleştirildi.  

 

1977 yılında, Uluslararası Müzeler Konseyi (International Council of Museums-ICOM) tarafından “müzelerin toplumsal gelişimdeki rolü konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak” amacı ile 18 Mayıs günü “Uluslararası Müze Günü (International Museum Day)” olarak ilan edilmiştir. KKTC’de ise 1986 yılında 18-24 Mayıs tarihleri arasındaki haftanın “Müzeler Haftası” olarak ilan edilmiş olup, bu kapsamda her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.  

 

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun katılımı ile bu yıl Şömineli Ev’de 23-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında İlkokul çocuklarımıza yönelik farkındalık yaratmak adına seramik eğitimi yapılmıştır.  

 

Müze ziyaretleri ile çocuklar arkeoloji, sanat tarihi, kültür, coğrafya, tarih, bilim gibi alanlarla küçük yaşlarda tanışmaktadır. Müzeler bu alanların uygulama laboratuvarları olarak görülmektedir. Düşünce ve duyguları birleştirerek anlamlı deneyimler kazandıran müzeler çocukları öğrenmeye karşı motive etmektedir. 

 

Sosyal sorumluluk etkinliklerinin önemine yeniden vurgu yapan Burçin Döveç, ‘’bu tarz etkinlikler düzenlemeyi ve katkı sağlamayı alışkanlık haline getirmek toplumumuza büyük fayda sağlayacaktır ve böyle faydalı etkinliklere imza atan Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’ne teşekkür ediyorum.’’ dedi. Eski Eserler ve Müzeler Dairesi ise katkılarından dolayı başta Burçin Döveç olmak üzere tüm Döveç Group’a teşekkürlerini iletti.  

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.