Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Sezonun ilk olimpik mesafe yarışı yapıldı

SPOR 31.03.2024 - 15:24, Güncelleme: 31.03.2024 - 15:24
 

Sezonun ilk olimpik mesafe yarışı yapıldı

Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu sezonun ilk olimpik mesafe yarışını gerçekleştirdi.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu iş birliğinde gerçekleşen yarışmada sporcular olimpik duatlon yarışında finişe ulaşma mücadelesi verdi.  Hamitköy bölgesinde yapılan ve polisin güvenlik gereği trafiğe kapattığı yeni çevre yolunda sporcular ilk olarak 10 kilometre koştu, ardından 40 kilometre bisiklet sürdü ve son olarak da 5 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalıştı. EN HIZLI HÜSEYİN ARHAN Sıcak ve koşu parkurunun yokuşlu olması sporcuları zorlarken, triatlonun en zorlu yarışlarından olan olimpik duatlonda en hızlı sporcu Ares’ten Hüseyin Arhan oldu. Yarışın ikinciliğini ferdi katılan İlker Ercen elde ederken, üçüncülük yine Ares’ten Kemal Elektrikçi’nin oldu. KADINLARDA ZAFER MİNE’NİN Olimpik Duatlon Yarışı’nda kadınlar kategorisinde birinciliği Tüfekçi’den Mine Devrim elde etti. İkinci Ares’ten Melda Ünal, üçüncü ise Alman sporcu Alexsandra oldu. Takım kategorisinde birincilik ise Yusuf Gökalp -Şevket Türel ikilisinin oldu. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödüllerini federasyon organizasyon komitesi başkanı Sertaç Bozatlı ve kulüp idarecileri takdim etti.
Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu sezonun ilk olimpik mesafe yarışını gerçekleştirdi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu iş birliğinde gerçekleşen yarışmada sporcular olimpik duatlon yarışında finişe ulaşma mücadelesi verdi. 

Hamitköy bölgesinde yapılan ve polisin güvenlik gereği trafiğe kapattığı yeni çevre yolunda sporcular ilk olarak 10 kilometre koştu, ardından 40 kilometre bisiklet sürdü ve son olarak da 5 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalıştı.

EN HIZLI HÜSEYİN ARHAN

Sıcak ve koşu parkurunun yokuşlu olması sporcuları zorlarken, triatlonun en zorlu yarışlarından olan olimpik duatlonda en hızlı sporcu Ares’ten Hüseyin Arhan oldu. Yarışın ikinciliğini ferdi katılan İlker Ercen elde ederken, üçüncülük yine Ares’ten Kemal Elektrikçi’nin oldu.