Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş: “Çözebileceğimizi hızlıca çözdük, çözmeye devam ediyoruz"

GÜNCEL 13.11.2023 - 21:42, Güncelleme: 13.11.2023 - 21:42
 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş: “Çözebileceğimizi hızlıca çözdük, çözmeye devam ediyoruz"

Biray Hamzaoğulları’na yanıt vermek için söz alan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, harup fiyatının dünya piyasasında da istenilen noktaya gelmediğini belirtti.
“Binboğa’nın 48 tonu alıp işleme noktasında belli ki bir çekincesi var” diyen Çavuşoğlu, her 10 TL alımda 10 TL de doğrudan alım desteği kaleminden hükümet tarafından ödeneceğini söyledi. Şu ana kadar TÜK’ün 260 ton, özel bir firmanın da 100 ton civarında alım yaptığını anlatan Çavuş, “Önümüzdeki günlerde şubelerimizi genişleterek, alımı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Çavuş, TÜK’te üretici kaydı olmadığını da ekledi.   CTP Milletvekili Erkut Şahali’nin yerinden tohumluk sıkıntısıyla ilgili soru yöneltmesi üzerine Çavuş, Türkiye’den 400 ton arpa alındığını, 200 tonun geldiğini, 200 tonun ise cuma gününe kadar gelmesinin beklendiğini kaydetti. Çavuş, CTP Milletvekili Şifa Çolakoğlu’nun yerinden söz alarak, yönelttiği "10 TL'lik doğrudan alım desteğinin özel sektörde nasıl olacağı?"na ilişkin soruyu yanıtında, “Özel sektör 10 TL’yi ödeyecek, fişini bize getirecek. Özel sektörü de ödeyeceğiz” dedi. CTP Milletvekili Armağan Candan da yerinden söz alarak, Cypfruvex’te pazarlama konusunda gecikme yaşandığını ifade etmesi üzerine Çavuş, “Çözebileceğimizi hızlıca çözdük, çözmeye devam ediyoruz. Yakinen izliyoruz” yanıtını verdi. Yeniden yerinden söz alan Şahali de, “hasat sezonunda alımı yapılan 2 bin ton mandalinanın bozulup imha edildiği doğru mu?” diye sordu. Çavuş, “İmha değil sıkılma noktasına gittiği yönünde bilgim var” yanıtını verdi.
Biray Hamzaoğulları’na yanıt vermek için söz alan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, harup fiyatının dünya piyasasında da istenilen noktaya gelmediğini belirtti.

“Binboğa’nın 48 tonu alıp işleme noktasında belli ki bir çekincesi var” diyen Çavuşoğlu, her 10 TL alımda 10 TL de doğrudan alım desteği kaleminden hükümet tarafından ödeneceğini söyledi.

Şu ana kadar TÜK’ün 260 ton, özel bir firmanın da 100 ton civarında alım yaptığını anlatan Çavuş, “Önümüzdeki günlerde şubelerimizi genişleterek, alımı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Çavuş, TÜK’te üretici kaydı olmadığını da ekledi.

 

CTP Milletvekili Erkut Şahali’nin yerinden tohumluk sıkıntısıyla ilgili soru yöneltmesi üzerine Çavuş, Türkiye’den 400 ton arpa alındığını, 200 tonun geldiğini, 200 tonun ise cuma gününe kadar gelmesinin beklendiğini kaydetti.

Çavuş, CTP Milletvekili Şifa Çolakoğlu’nun yerinden söz alarak, yönelttiği "10 TL'lik doğrudan alım desteğinin özel sektörde nasıl olacağı?"na ilişkin soruyu yanıtında, “Özel sektör 10 TL’yi ödeyecek, fişini bize getirecek. Özel sektörü de ödeyeceğiz” dedi.

CTP Milletvekili Armağan Candan da yerinden söz alarak, Cypfruvex’te pazarlama konusunda gecikme yaşandığını ifade etmesi üzerine Çavuş, “Çözebileceğimizi hızlıca çözdük, çözmeye devam ediyoruz. Yakinen izliyoruz” yanıtını verdi.

Yeniden yerinden söz alan Şahali de, “hasat sezonunda alımı yapılan 2 bin ton mandalinanın bozulup imha edildiği doğru mu?” diye sordu. Çavuş, “İmha değil sıkılma noktasına gittiği yönünde bilgim var” yanıtını verdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.