Atakom
Serena

Tutuksuz yargılanacak

GÜNCEL 09.03.2023 - 16:42, Güncelleme: 09.03.2023 - 16:42
 

Tutuksuz yargılanacak

Cinsel saldırı ve darp suçundan tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarılan İskan Komitesi Başkanı olarak görevli zanlı S.S teminata bağlandı.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ümit Karagöz, zanlı S.S’nin cinsel saldırı ve darp suçuna methaldar olduğunu belirtti. Polis, 3.03.2023 tarihinde saat 16.20 raddelerinde Lefkoşa’da İskan ve rehabilitasyon Dairesinin Takip Şubesi’nde konu dairede İskan Komitesi Başkanı olarak görev yapan Lapta'da sakin S.S'nin (E-68), aynı dairede katip yardımcısı olarak görev yapmakta olan Lefkoşa’da sakin D.G’ye (K-33) cinsel davranışla iki eli ile sanılıp üzerine çekerek dudağından öpmeye çalışıp, yanaklarına dokunmak sureti ile cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti. Polis,  müştekinin  06.03.2023 tarihinde Adli Şubeye geldiğini ve ifadesinde S.S'nin aleyhinde şikayetçi olduğunu anlattı. Polis, aynı gün alınan şikayet üzerine Lefkoşa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıca müracaat edilip S.S'nin tutuklanabilmesi için derdest emri temin edildiğini belirtti. Polis, 07.03.2023 tarihinde saat 00:15 raddelerinde LPM Adli Şubeye gelen S.S hakkındaki suçlamanın bildirilip kısa ihtar tahtında işlemiş olduğu suç izah edildiği zaman, zanlının cevaben "terfi aldigi için sarılıp öptüm" dediğini söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının  haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, 2  kefilin 300 bin TL kefalet senedi imzalaması, yurtdışına çıkışının yasaklanması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (KAMALI HABER)
Cinsel saldırı ve darp suçundan tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarılan İskan Komitesi Başkanı olarak görevli zanlı S.S teminata bağlandı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ümit Karagöz, zanlı S.S’nin cinsel saldırı ve darp suçuna methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 3.03.2023 tarihinde saat 16.20 raddelerinde Lefkoşa’da İskan ve rehabilitasyon Dairesinin Takip Şubesi’nde konu dairede İskan Komitesi Başkanı olarak görev yapan Lapta'da sakin S.S'nin (E-68), aynı dairede katip yardımcısı olarak görev yapmakta olan Lefkoşa’da sakin D.G’ye (K-33) cinsel davranışla iki eli ile sanılıp üzerine çekerek dudağından öpmeye çalışıp, yanaklarına dokunmak sureti ile cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti.

Polis,  müştekinin  06.03.2023 tarihinde Adli Şubeye geldiğini ve ifadesinde S.S'nin aleyhinde şikayetçi olduğunu anlattı. Polis, aynı gün alınan şikayet üzerine Lefkoşa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıca müracaat edilip S.S'nin tutuklanabilmesi için derdest emri temin edildiğini belirtti. Polis, 07.03.2023 tarihinde saat 00:15 raddelerinde LPM Adli Şubeye gelen S.S hakkındaki suçlamanın bildirilip kısa ihtar tahtında işlemiş olduğu suç izah edildiği zaman, zanlının cevaben "terfi aldigi için sarılıp öptüm" dediğini söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının  haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, 2  kefilin 300 bin TL kefalet senedi imzalaması, yurtdışına çıkışının yasaklanması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
(KAMALI HABER)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.