Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Ünal Üstel: “Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz! Geçmişten gelen sorunları bir bir çözeceğiz”

GÜNCEL 29.03.2024 - 13:55, Güncelleme: 29.03.2024 - 13:55
 

Ünal Üstel: “Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz! Geçmişten gelen sorunları bir bir çözeceğiz”

“Bir Okul da Sen Yap” kampanyası kapsamında Halil Falyalı Yardım Vakfı tarafından Ziyamet’e yapılacak olan “Halil Falyalı Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu”nun temeli törenle atıldı.
Başbakan Ünal Üstel, temel atma töreninde yaptığı konuşmada hükümete geldikleri günden beri halka verdikleri sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek Üstel, “Amacımız halkımıza mutluluk getirmek, rahat yaşamasını sağlamak” diye konuştu. “Öncelik gençlerimiz” diyen Başbakan Üstel, gençlerin ülkede kalması, ev sahibi olması ve istihdamı için de her türlü çalışmayı yaptıklarını kaydetti. Üstel, hükümetin her gün yeni bir açılım yaptığını vurguladı. Geçen yıl 6 Şubat’ta asrın depremi yaşandığını dile getiren Üstel, o dönemde halkın bir bütün olduğunu ve dayanışma içerisinde anavatan Türkiye’ye destek verildiğini anlattı. Olası bir deprem karşısında bu acıların yaşanmaması için deprem komitesi oluşturulduğunu ve okulların analizlerinin yapıldığını belirten Başbakan Üstel, depreme dayanıklı olmayan okullar üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Bunun yanı sıra yeni okulları ülkeye kazandırmak için de çalışmalara devam ettiklerini belirten Üstel, hükümet ve duyarlı iş insanlarının katkılarıyla bugüne kadar yapılmayan yeni okulun ülkeye kazandırıldığını söyledi. İhtiyaçların bugün ortaya çıkmadığına vurgu yapan Üstel, bundan önceki hükümetlerin kaç tane okul, bina yaptığını sordu. Eğitimde istenmeyen durumların aydınlığa kavuşması için öncülük yaptıklarını belirten Üstel, polise, hukuk devletine güvenlerinin sonsuz olduğunu vurguladı. Üstel, bu çalışmalara ellerinden gelen katkıyı koyduklarını kaydetti. Üstel, “Bu olaylar bugün çıkmadı, geçmişte de vardı. Biz hükümet olarak cesaret ettik, irade koyduk” dedi. -“Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz” Çiftçi, hayvancı ve esnafı da unutmadıklarının dile getiren Üstel, verilen desteklere dikkat çekti. Yangından zarar gören iki işyerine 6 ay sosyal sigorta, ihtiyat sandığı prim desteğini ve çalışanların maaşlarını ödeyeceklerini dile getiren Üstel, “Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişten gelen sorunlar birikti. Biz irade koyuyoruz. Bir bir hepsini çözeceğiz” diye konuştu. Temeli atılacak okulun öğrencilere kazandırılmasının mutluluğunu paylaşmak için burada olduklarını belirten Üstel, Halil Falyalı’ya rahmet diledi, okul yapımı nedeniyle Özge Falyalı’ya teşekkür etti. Üstel, iş insanlarının kampanyaya katılması için çağrı yaptı. Başbakan Üstel, okulun hayırlı uğurlu olmasını diledi.
“Bir Okul da Sen Yap” kampanyası kapsamında Halil Falyalı Yardım Vakfı tarafından Ziyamet’e yapılacak olan “Halil Falyalı Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu”nun temeli törenle atıldı.

Başbakan Ünal Üstel, temel atma töreninde yaptığı konuşmada hükümete geldikleri günden beri halka verdikleri sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek Üstel, “Amacımız halkımıza mutluluk getirmek, rahat yaşamasını sağlamak” diye konuştu.

“Öncelik gençlerimiz” diyen Başbakan Üstel, gençlerin ülkede kalması, ev sahibi olması ve istihdamı için de her türlü çalışmayı yaptıklarını kaydetti. Üstel, hükümetin her gün yeni bir açılım yaptığını vurguladı.

Geçen yıl 6 Şubat’ta asrın depremi yaşandığını dile getiren Üstel, o dönemde halkın bir bütün olduğunu ve dayanışma içerisinde anavatan Türkiye’ye destek verildiğini anlattı.