Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımına dikkat çekmek için hazırlandı

GÜNCEL 26.03.2023 - 17:22, Güncelleme: 26.03.2023 - 17:22
 

Uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımına dikkat çekmek için hazırlandı

Connection Cyprus tarafından Kıbrıs’ın kuzeyinde uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımına dikkat çekmek için hazırlanan “Gördüm Duydum Biliyorum” Belgeselinin gala gösterimi ve konunun ele alınacağı seminer 28 Mart Salı günü 17:30’da Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştiriliyor
Faik Uzuner’in yönetmeni olduğu kısa belgeselin gösteriminin ardından gerçekleştirilecek seminerde, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, Kuzey Kıbrıs Türk Yeşilay Derneği Başkanı Fatma Çamlıköylü, Araştırmacı Gazeteci Yazar Hasan Karaokçu ve Eczacı Halit Kavçın konuşmacı olarak katılacak.  Yeşil reçete kapsamında uyuşturucu özelliği taşıyan ilaçların gençler arasında sık kullanımına dikkat çekmek için yapılan kısa belgeselde ilaçların tedarik sürecinde gümrük, ecza depoları ve eczanelere uzanan ağ konu ediliyor. Kullanıcı gençler ve konunun uzmanları ile yapılan röportajlarda, reçeteli ilaçlara denetimsizlik sebebiyle kolay ulaşılabilir olmasının yarattığı tehlikeler üzerinde duruluyor. Reçeteli ilaçların gençler tarafından kötüye kullanımının önüne geçmek ve makamları bu konuda yasal kararlar almaya teşvik etmek amacıyla hazırlanan kısa belgeselin konu edildiği seminerde ilgili kurum temsilcileri soruları cevaplayacak.  Connection Cyprus Hakkında Yeni nesil medya kanalı olarak 2020 yılında kurulan Connection Cyprus, bugüne kadar Kıbrıs’ı konu edinen kısa belgesellere imza atmıştır. Medya kanalının amacı, alternatif konuların ele alarak görünür olmasını sağlamaktır.
Connection Cyprus tarafından Kıbrıs’ın kuzeyinde uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımına dikkat çekmek için hazırlanan “Gördüm Duydum Biliyorum” Belgeselinin gala gösterimi ve konunun ele alınacağı seminer 28 Mart Salı günü 17:30’da Arabahmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştiriliyor

Faik Uzuner’in yönetmeni olduğu kısa belgeselin gösteriminin ardından gerçekleştirilecek seminerde, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz, Kuzey Kıbrıs Türk Yeşilay Derneği Başkanı Fatma Çamlıköylü, Araştırmacı Gazeteci Yazar Hasan Karaokçu ve Eczacı Halit Kavçın konuşmacı olarak katılacak. 

Yeşil reçete kapsamında uyuşturucu özelliği taşıyan ilaçların gençler arasında sık kullanımına dikkat çekmek için yapılan kısa belgeselde ilaçların tedarik sürecinde gümrük, ecza depoları ve eczanelere uzanan ağ konu ediliyor. Kullanıcı gençler ve konunun uzmanları ile yapılan röportajlarda, reçeteli ilaçlara denetimsizlik sebebiyle kolay ulaşılabilir olmasının yarattığı tehlikeler üzerinde duruluyor. Reçeteli ilaçların gençler tarafından kötüye kullanımının önüne geçmek ve makamları bu konuda yasal kararlar almaya teşvik etmek amacıyla hazırlanan kısa belgeselin konu edildiği seminerde ilgili kurum temsilcileri soruları cevaplayacak. 

Connection Cyprus Hakkında

Yeni nesil medya kanalı olarak 2020 yılında kurulan Connection Cyprus, bugüne kadar Kıbrıs’ı konu edinen kısa belgesellere imza atmıştır. Medya kanalının amacı, alternatif konuların ele alarak görünür olmasını sağlamaktır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.