Atakom
Serena
girne belediyse
MERIT

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov KKTC'de...

GÜNCEL 29.02.2024 - 10:21, Güncelleme: 29.02.2024 - 10:43
 

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov KKTC'de...

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Bugadov, Milletvekili Ramil Hassan ve Azerbaycanlı bir grup Yatırımcı İş İnsanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geldi.
Tahir Budagov ve heyetini  Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer karşıladı. Başbakan Ünal Üstel ile geçtiğimiz hafta Azerbaycan'da gerçekleştirilen  toplantılarda ele alınan konuları bu kez KKTC'de gözden geçirmek  ve yatırım alanlarını yerinde görmek için adamızda bulunan Tahir Budagov ve heyeti, bir günlük çalışma ziyaretinin ardından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyeti ile birlikte Diplomasi Formu'na katılmak üzere Antalya'ya geçecek. Ziyaret süresince Azerbaycan heyetinin KKTC'li iş insanları ile bir araya gelerek, özellikle eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerindeki yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgiler alacak.   Konuya ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Başbakan Ünal Üstel, "KKTC'nin TDT üyeliği ve ardından geçtiğimiz yıl partilerimiz arası imzalanan işbirliği protokolünden sonra KKTC-Azerbaycan ilişkileri çok ciddi ve hızlı bir gelişme gösteriyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov'un daveti üzerine Azerbaycan'a gitmiştim. Burada çok verimli çalışma toplantıları gerçekleştirmiş ve bu çalışmaların bir bölümünü de KKTC'de sürdürme karar vermiştik. Şimdi kendilerini ülkemizde ağırlıyoruz. Sayın Budagov'un heyetinde milletvekilleri ve iş insanları da bulunuyor. Yaptığımız çalışmaları gözden geçireceğiz, yatırımcı iş insanlarını yerel iş insanlarımızla buluşturacağız. Bu ve benzeri temaslar artarak sürecek. KKTC-Azerbaycan dış ticaret hacmini çok kısa bir sürede katlayarak yükselteceğiz. Eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerinde ciddi yatırım fırsatları var. Bunları değerlendireceğiz. Tek millet 3 devlet sözünü lafta bırakmamaya, ilişkilerimizi, karşılıklı sevgi kardeşlik ve güvene dayalı şekilde geliştirmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.
Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Bugadov, Milletvekili Ramil Hassan ve Azerbaycanlı bir grup Yatırımcı İş İnsanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geldi.

Tahir Budagov ve heyetini  Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer karşıladı.

Başbakan Ünal Üstel ile geçtiğimiz hafta Azerbaycan'da gerçekleştirilen  toplantılarda ele alınan konuları bu kez KKTC'de gözden geçirmek  ve yatırım alanlarını yerinde görmek için adamızda bulunan Tahir Budagov ve heyeti, bir günlük çalışma ziyaretinin ardından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyeti ile birlikte Diplomasi Formu'na katılmak üzere Antalya'ya geçecek.


Ziyaret süresince Azerbaycan heyetinin KKTC'li iş insanları ile bir araya gelerek, özellikle eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerindeki yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgiler alacak.

 

Konuya ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Başbakan Ünal Üstel, "KKTC'nin TDT üyeliği ve ardından geçtiğimiz yıl partilerimiz arası imzalanan işbirliği protokolünden sonra KKTC-Azerbaycan ilişkileri çok ciddi ve hızlı bir gelişme gösteriyor.


Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov'un daveti üzerine Azerbaycan'a gitmiştim. Burada çok verimli çalışma toplantıları gerçekleştirmiş ve bu çalışmaların bir bölümünü de KKTC'de sürdürme karar vermiştik.


Şimdi kendilerini ülkemizde ağırlıyoruz. Sayın Budagov'un heyetinde milletvekilleri ve iş insanları da bulunuyor. Yaptığımız çalışmaları gözden geçireceğiz, yatırımcı iş insanlarını yerel iş insanlarımızla buluşturacağız. Bu ve benzeri temaslar artarak sürecek. KKTC-Azerbaycan dış ticaret hacmini çok kısa bir sürede katlayarak yükselteceğiz. Eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerinde ciddi yatırım fırsatları var. Bunları değerlendireceğiz. Tek millet 3 devlet sözünü lafta bırakmamaya, ilişkilerimizi, karşılıklı sevgi kardeşlik ve güvene dayalı şekilde geliştirmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.