Atakom
Serena

Yeniboğaziçi İlkokulu yeni binasının yapımı için ilk adım atıldı

GÜNCEL 10.03.2023 - 21:28, Güncelleme: 10.03.2023 - 21:48
 

Yeniboğaziçi İlkokulu yeni binasının yapımı için ilk adım atıldı

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrası ülkede oluşan tedirginliğin ve yaşanan kayıpların bundan sonra yaşanmaması adına herkesin elini taşın altına koyarak mücadele ettiğini söyledi.
  Ülkede uzun zamandır turizm sektörüne yatırım yapan Kenan Atlı’nın da bu mücadeleye katkı koymak istediğini ve bu ülkenin geleceğine bir destekte ben vereyim düşüncesiyle hareket ettiğini belirten Çavuşoğlu, Kenan Atlı’ya, ailesine ve temsil ettiği kuruma, ülke gençliğine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.  Ülke genelinde 160 aktif okulun bulunduğunu ve 6 Şubat’tan sonra Başbakanlık çatısı altında kurulan Deprem Komitesi ile birlikte yaptıkları tespitler sonucunda birçok veri elde ettiklerini dile getiren Çavuşoğlu, verecekleri nihai kararlara bağlı olarak ülkeyi deprem yönetmeliklerine uygun hale getirmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Çavuşoğlu, atılacak adımların sadece devlet tarafından atılmasının mümkün olmayacağına da dikkat çekerek, toplumsal dayanışma duygusuyla hareket edilmesinin önemine vurgu yaptı.  Bu noktada birçok iş insanının ülkesine katkı koymak için harekete geçtiğini ve kendilerine ulaştığını belirten Çavuşoğlu, çıkacak olan raporlara göre hayırsever iş insanlarıyla birlikte gerekli adımları atmaya başladıklarını söyledi.  “Bugün bu anlayışla ilk imzayı Yeniboğaziçi İlkokulu için atıyoruz ve “Bir Okul da Sen Yap” kampanyasını başlatıyoruz.” diye konuşan Çavuşoğlu, ülke gençliğine sağladıkları katkılardan dolayı Kenan Atlı’ya teşekkürlerini iletti, kampanyanın hayırlı olmasını temenni etti. ATLI Kotitaş Kıbrıs Turizm Ltd. Direktörü Kenan Atlı ise gençlere yapılacak olan yatırımların önemine işaret ederek, “Bu ülkede çalışıp kazanan insanlar olarak, bu ülkeye katkı koymamız gerektiğini düşünerek hareket ediyoruz.” dedi. Bu çerçevede, Milli Eğitim Bakanlığı önderliğinde ellerinden gelen her türlü katkıyı sağlayacaklarını söyleyen Atlı, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.
Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrası ülkede oluşan tedirginliğin ve yaşanan kayıpların bundan sonra yaşanmaması adına herkesin elini taşın altına koyarak mücadele ettiğini söyledi.

 

Ülkede uzun zamandır turizm sektörüne yatırım yapan Kenan Atlı’nın da bu mücadeleye katkı koymak istediğini ve bu ülkenin geleceğine bir destekte ben vereyim düşüncesiyle hareket ettiğini belirten Çavuşoğlu, Kenan Atlı’ya, ailesine ve temsil ettiği kuruma, ülke gençliğine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. 

Ülke genelinde 160 aktif okulun bulunduğunu ve 6 Şubat’tan sonra Başbakanlık çatısı altında kurulan Deprem Komitesi ile birlikte yaptıkları tespitler sonucunda birçok veri elde ettiklerini dile getiren Çavuşoğlu, verecekleri nihai kararlara bağlı olarak ülkeyi deprem yönetmeliklerine uygun hale getirmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Çavuşoğlu, atılacak adımların sadece devlet tarafından atılmasının mümkün olmayacağına da dikkat çekerek, toplumsal dayanışma duygusuyla hareket edilmesinin önemine vurgu yaptı. 

Bu noktada birçok iş insanının ülkesine katkı koymak için harekete geçtiğini ve kendilerine ulaştığını belirten Çavuşoğlu, çıkacak olan raporlara göre hayırsever iş insanlarıyla birlikte gerekli adımları atmaya başladıklarını söyledi. 

“Bugün bu anlayışla ilk imzayı Yeniboğaziçi İlkokulu için atıyoruz ve “Bir Okul da Sen Yap” kampanyasını başlatıyoruz.” diye konuşan Çavuşoğlu, ülke gençliğine sağladıkları katkılardan dolayı Kenan Atlı’ya teşekkürlerini iletti, kampanyanın hayırlı olmasını temenni etti.

ATLI
Kotitaş Kıbrıs Turizm Ltd. Direktörü Kenan Atlı ise gençlere yapılacak olan yatırımların önemine işaret ederek, “Bu ülkede çalışıp kazanan insanlar olarak, bu ülkeye katkı koymamız gerektiğini düşünerek hareket ediyoruz.” dedi.

Bu çerçevede, Milli Eğitim Bakanlığı önderliğinde ellerinden gelen her türlü katkıyı sağlayacaklarını söyleyen Atlı, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.