Atakom
Serena

Zirve Kıbrıs Web TV’de Bâlâ Kayadelen’in bugünkü konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy oldu

GÜNCEL 18.01.2023 - 20:36, Güncelleme: 18.01.2023 - 20:43
 

Zirve Kıbrıs Web TV’de Bâlâ Kayadelen’in bugünkü konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy oldu

"Personellerimiz hassas bir şekilde çalışmaya devam ediyor."
Zirve Kıbrıs Web TV’de yeni yılın ilk konuğu olan Taçoy, gündemdeki gelişmelerle ilgili soruları yanıtladı. Kurulan kadın kooperatiflerin kadınlara daha faydalı olabilmesi için seminerler düzenleneceğini söyleyen Taçoy, Cuma günü bir dizi panel şeklinde söyleşilerin gerçekleştirileceğini bildirdi. Hizmet içi eğitim alanında da Türkiye Cumhuriyeti’nden ülkemize personellerin geleceğini vurgulayan Taçoy, “İmzalayacağımız protokol inşallah ülkeye hayırlı ve uğurlu olacaktır” dedi.  “DENETİMLER DEVAM EDİYOR”  TC ile KKTC arasında imzalanacak sosyal yardım ve sosyal hizmet alanında işbirliği protokolü ile ilgili bilgi veren Taçoy, “hayırlısı olsun” dileklerini yineledi. Çalışma Bakanlığı olarak yaptıkları işlerden söz eden Taçoy, denetimler konusunda da bilgi verdi. Birçok denetim ve kontrolün bakanlık tarafından devam ettiğine dikkat çeken Taçoy, “Çalışma Dairesi cezaları yazma mecburiyetindedir” dedi. Taçoy, “Personelimiz oldukça hassas çalışmayca, çalışmalarını sürdürmektedir” dedi. Hasan Taçoy, “Çalışma Dairesi için ayrı bir protokol hazırlıyoruz. Hizmet içi eğitimi içeren bir çalışma düzeneğimiz var. İlgili bakan inşallah 30’unda adada olacak ve bizleri burada ziyaret edecek. İmzaları da atmış olacağız sayın TC bakanıyla” diye konuştu. SEKTÖRE GÖRE ASGARİ ÜCRET: Eğitim Bakanlığı ile ilgili başlattıkları iki projelerinin olduğunu söyleyen Taçoy, turizm alanında çalışmak isteyen kişiler için kurs başlattıklarını kaydetti. Kursa katılan kişilere asgari ücretin yarısı kadar ödeme yaptıklarının altını çizen Taçoy, ileri derecede yazılımcı programı başlattıklarını da ifade etti. Yazılımcı olarak eğitmek için 5 kişi aldıklarını dile getiren Taçoy, bu kursun 6 ay boyunca devam edeceğini belirtti. Belirlenen asgari ücretle ilgili de konuşan Taçoy, önümüzdeki ay asgari ücret komisyonunu toplayacağını söyledi. Yasanın, asgari ücretler yasası olduğunu belirten Taçoy, buna rağmen bir ücretin belirlendiğini dile getirdi. Sektöre göre asgari ücretin önemine işaret eden Taçoy, komitede yeni sistemin nasıl olacağının konuşulacağını belirtti. Bizim ülkemizde iki tür hayat pahalılığının olduğunu dile getiren Taçoy, birinin istatistik kurumunun ilan ettiğini diğerini ise maliyenin ilan ettiğini kaydetti. Yeşil enerjinin önemiyle ilgili de konuşan Taçoy, bazı yeşil enerji alanlarıyla ilgili bilgi verdi. Ülkedeki elektrik sorunuyla ilgili soruları yanıtlayan Taçoy, enterkonnekte olamının önemine dikkat çekti.
"Personellerimiz hassas bir şekilde çalışmaya devam ediyor."

Zirve Kıbrıs Web TV’de yeni yılın ilk konuğu olan Taçoy, gündemdeki gelişmelerle ilgili soruları yanıtladı. Kurulan kadın kooperatiflerin kadınlara daha faydalı olabilmesi için seminerler düzenleneceğini söyleyen Taçoy, Cuma günü bir dizi panel şeklinde söyleşilerin gerçekleştirileceğini bildirdi. Hizmet içi eğitim alanında da Türkiye Cumhuriyeti’nden ülkemize personellerin geleceğini vurgulayan Taçoy, “İmzalayacağımız protokol inşallah ülkeye hayırlı ve uğurlu olacaktır” dedi. 


“DENETİMLER DEVAM EDİYOR” 
TC ile KKTC arasında imzalanacak sosyal yardım ve sosyal hizmet alanında işbirliği protokolü ile ilgili bilgi veren Taçoy, “hayırlısı olsun” dileklerini yineledi. Çalışma Bakanlığı olarak yaptıkları işlerden söz eden Taçoy, denetimler konusunda da bilgi verdi. Birçok denetim ve kontrolün bakanlık tarafından devam ettiğine dikkat çeken Taçoy, “Çalışma Dairesi cezaları yazma mecburiyetindedir” dedi. Taçoy, “Personelimiz oldukça hassas çalışmayca, çalışmalarını sürdürmektedir” dedi. Hasan Taçoy, “Çalışma Dairesi için ayrı bir protokol hazırlıyoruz. Hizmet içi eğitimi içeren bir çalışma düzeneğimiz var. İlgili bakan inşallah 30’unda adada olacak ve bizleri burada ziyaret edecek. İmzaları da atmış olacağız sayın TC bakanıyla” diye konuştu.


SEKTÖRE GÖRE ASGARİ ÜCRET:
Eğitim Bakanlığı ile ilgili başlattıkları iki projelerinin olduğunu söyleyen Taçoy, turizm alanında çalışmak isteyen kişiler için kurs başlattıklarını kaydetti. Kursa katılan kişilere asgari ücretin yarısı kadar ödeme yaptıklarının altını çizen Taçoy, ileri derecede yazılımcı programı başlattıklarını da ifade etti. Yazılımcı olarak eğitmek için 5 kişi aldıklarını dile getiren Taçoy, bu kursun 6 ay boyunca devam edeceğini belirtti. Belirlenen asgari ücretle ilgili de konuşan Taçoy, önümüzdeki ay asgari ücret komisyonunu toplayacağını söyledi. Yasanın, asgari ücretler yasası olduğunu belirten Taçoy, buna rağmen bir ücretin belirlendiğini dile getirdi. Sektöre göre asgari ücretin önemine işaret eden Taçoy, komitede yeni sistemin nasıl olacağının konuşulacağını belirtti. Bizim ülkemizde iki tür hayat pahalılığının olduğunu dile getiren Taçoy, birinin istatistik kurumunun ilan ettiğini diğerini ise maliyenin ilan ettiğini kaydetti. Yeşil enerjinin önemiyle ilgili de konuşan Taçoy, bazı yeşil enerji alanlarıyla ilgili bilgi verdi. Ülkedeki elektrik sorunuyla ilgili soruları yanıtlayan Taçoy, enterkonnekte olamının önemine dikkat çekti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zirvekibris.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.